Trwa ładowanie...

Popis nieodpowiedzialnych turystów. Babiogórski Park Narodowy publikuje zdjęcia

Na profilu Babiogórskiego Parku Narodowego na Facebooku pojawiło się zdjęcie prezentujące lekkomyślne zachowanie turystów. Mężczyzna z puszką w ręku siedział na ramionach drewnianej figury. Władze parku apelują o piętnowanie takiego zachowania.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Babia Góra Babia Góra Źródło: Getty Images
d2wrrnr
d2wrrnr

Sezon na przygody bezmyślnych turystów można uznać za rozpoczęty. To dopiero początek historii o nieodpowiedzialnych śmiałkach, które zasypią nas tego lata. Na początek Babiogórski Park Narodowy raczy nas zdjęciem mężczyzny, który z puszką w ręku dosiada drewnianą figurę Wawrzyńca Szkolnika. Swoją opinią na temat zaistniałej sytuacji pracownicy parku dzielą się w mediach społecznościowych.

"Poniżej publikujemy zdjęcie, które dokumentuje, jak niskiej kultury osobistej bywają turyści odwiedzający nasz park. Na nowo otwartej ścieżce dydaktycznej znajduje się ławka, na której umieszczona jest drewniana figura Wawrzyńca Szkolnika, pierwszego babiogórskiego przewodnika. Jeden z turystów usiadł na jego ramionach. Mamy nadzieję, że takie zachowania będą przez państwa piętnowane, bo trudno przewidzieć, co jeszcze można wymyślić i co jeszcze zniszczyć" – czytamy na profilu Babiogórskiego Parku Narodowego na Facebooku.

"To nie są turyści" - internauci są wzburzeni zajściem

Obojętni na lekkomyślne zachowanie turystów nie pozostali także internauci, którzy licznie zabrali glos w komentarzach pod postem. "To nie są turyści" – piszą zdegustowani użytkownicy Facebooka. "Namierzyć chuliganów i po 1000 zł mandatu"; "Bydło nawet tak się nie zachowuje" – czytamy pod zamieszczonym zdjęciem.

Ścieżki edukacyjne

Na terenie Babiogórskiego Parku Narodowego znajduje się aż sześć ścieżek edukacyjnych, które mają przybliżać zarówno walory babiogórskiej przyrody, jak i kulturę, tradycję oraz architekturę budowlaną mieszkańców podbabiogórskich wsi. Pierwsza ścieżka edukacyjna powstała w 1974 r. i została nazwana im. prof. dr. Władysława Szafera.

Ojcowski Park Narodowy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2wrrnr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wrrnr