Trwa ładowanie...
d3gs6u4

Port lotniczy Bangkok-Don Muang (DMK)

Największe atrakcje
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA, fot: Mattes /

Port lotniczy Bangkok-Don Muang od 2006 roku obsługuje głównie loty krajowe w Tajlandii, dawniej było największym lotniskiem międzynarodowym w kraju. Znajduje się 24 kilometry od centrum Bangkoku.

Port lotniczy Bangkok-Don Muang (DMK) – informacje ogólne

Lotnisko Bangkok-Don Muang zostało otwarte w 1914 roku, leży 24 kilometry na północ od Bangkoku. Port lotniczy Don Muang przez lata należał do najważniejszych węzłów komunikacyjnych na świecie, w 2014 roku obsłużył 30 milionów osób. W 2006 roku lotnisko zostało zamknięte – do tego czasu miało oznaczenie BKK, które przejął port lotniczy Suvarnabhumi.

W związku z wysokimi kosztami operacyjnymi nowego lotniska i zarzutami konstrukcyjnymi niedługo po jego otwarciu port lotniczy Bangkok-Don Muang został ponownie otwarty w marcu 2017 roku, jednak nie jako lotnisko międzynarodowe, ale krajowe i dla lotów czarterowych. Otrzymał też nowy kod IATA – DMK. Don Muang posiada dwa terminale, z których pierwszy obsługuje nieliczne loty międzynarodowe, a drugi loty wewnętrzne.

Port lotniczy Bangkok-Don Muang (DMK) – pobliskie miasta

Z lotniska Bangkok-Don Muang można udać się także do kurortów nadmorskich – w odległości 110 km, w Chonburi, znajduje się popularna tajska plaża Bang Saen; nieco dalej, 150 kilometrów od Don Muang, leży Pattaya, która poza plażą oferuje też szereg innych atrakcji, jak choćby Sanktuarium Prawdy, zoo, park wodny, miniaturową wioskę z modelami budowli z całego świata. Warto też wybrać się do Nakhon Pathom, 77 km od lotniska, a także Ayutthaya oddalonego o ok. 60 km.

Port lotniczy Bangkok-Don Muang (DMK) – loty z Polski

Lotnisko Don Muang nie obsługuje lotów do Polski, stanowi jednak dobry punkt startowy dla lotów w obrębie Tajlandii i do krajów z nią sąsiadujących. Żeby dostać się do portu lotniczego Bangkok-Don Muang najlepiej polecieć na lotnisko Bangkok-Suvarnabhumi, a z niego autobusem lotniskowym przejechać na Don Muang.

Port lotniczy Bangkok-Don Muang (DMK) – kierunki krajowe i zagraniczne

Z portu lotniczego Bangkok-Don Muang można udać się do wielu miast Tajlandii, np. Chiang Mai, Khon Kaen, Phuket czy Trang.

Kursują również loty do Malezji (Kuala Lumpur, Johor Bahru, Penang), Indii (Bengaluru, Kolkata, Ćennaj, Koczin), Chin (m.in. Kanton, Xi’an, Shenzen, Tiencin, Wuhan, Chengdu), Indonezji (Denpasar, Dżakarta, Medan), a także Wietnamu, Hongkongu, Makau, Birmy, Singapuru czy Laosu. Najpopularniejsze loty międzynarodowe z Don Muang kursują do Kuala Lumpur, Singapuru, Rangunu, Narity i Hongkongu.

Port lotniczy Bangkok-Don Muang (DMK) – linie lotnicze

Port lotniczy Don Muang jest obsługiwany przez: AirAsia, Malindo Air, New Gen Airways, Nok Air, NokScoot, Indonesia AirAsia, Kan Air, Maldivian, Malindo Air, Orient Thai Airlines, R Airlines, Scoot, Siam Air, Thai AirAsia, Thai AirAsia X, Thai Lion Air, Tigerair Taiwan.

Port lotniczy Bangkok-Don Muang (DMK) – komunikacja

Na terenie portu lotniczego Bangkok-Don Muang można wypożyczyć samochód, skorzystać z taksówki (postój obok terminalu), kolei (stacja znajduje się ok. 15 minut pieszo od lotniska) lub autobusu. Bezpośrednio z Don Muang można dojechać do oddalonego o 50 km portu lotniczego Bangkok-Suvarnabhumi taksówką albo autobusem.

d3gs6u4
Port lotniczy Bangkok-Don Muang (DMK)
Czas lotu / jazdy samochodem

13 h (z przesiadkami)

Strefa czasowa

ICT (UTC+7)

Waluta

tajski bhat (THB): 1 PLN = 9,20 THB

Orientacyjna odległość

8 100 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3gs6u4
d3gs6u4
d3gs6u4