Trwa ładowanie...

Port lotniczy Bordeaux Merignac (BOD). Jak dojechać do miasta?

Port lotniczy Bordeaux Merignac (BOD) jest bardzo dobrze zorganizowany. To szóste francuskie lotnisko pod względem natężenia ruchu lotniczego. Funkcjonuje nieustannie od 1917 roku. Jak dojechać do miasta?
Share
Budynek lotniska w Bordeaux
Budynek lotniska w BordeauxŹródło: Facebook.com
d3kpt79

Port lotniczy Bordeaux Merignac (BOD) – z lotniska do centrum taksówką/samochodem

Postój taksówek znajduje się przy wyjściu z terminali i dostępny jest przez cała dobę, od pierwszego do ostatniego lotu. Pasażerów obsługują kierowców co najmniej 9 legalnych firm taksówkarskich. Do centrum Bordeaux można dojechać z lotniska Bordeaux Merignac (BOD) przez obwodnicę miasta (skrzyżowania 11a oraz 11b).

Na terenie terminala znajdują się wypożyczalnie samochodów firm Hertz, Avis, Europcar, Budget, Sixt, Enterprise, Firefly, Interrent. Jest tu również kilka parkingów: P0, P1, P2 oraz PR.

d3kpt79

Port lotniczy Bordeaux Merignac (BOD) – z lotniska do centrum autobusem

Z portu lotniczego Bordeaux Merignac do centrum miasta kursują autobusy. Bardzo popularna jest linia miejska numer 1, która zatrzymuje się m.in. na przystankach Merignac Soleil, Merignac Centre, Barriere Judaique oraz Gambetta Square. Na stacji Merignac Centre można zmienić pojazd na tramwaj A, a na stacji Bordeaux Quinconces na tramwaj A bądź C.

Ponadto z lotniska w Bordeaux da się także dostać do centrum z przewoźnikiem Jet'Bus (z terminala B). Przejazd trwa około 40 minut, a bilet kosztuje 30 złotych. Pojazdy podstawiane są co 45 minut przez cały dzień.

Dociera tu również autobus miejski numer 49, dojeżdżający do Uniwersytetu Bordeaux II (nieopodal Pellegrin).

d3kpt79

Podziel się opinią

Share
d3kpt79
d3kpt79