Trwa ładowanie...
d2yq96y

Port lotniczy Bordeaux Merignac - BOD

Największe atrakcje
Port lotniczy Bordeaux Merignac - BOD
Kraj
Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Port lotniczy Bordeaux Merignac (BOD) to jedno z głównych lotnisk południa Francji, obsługujące rocznie 3,5 miliona pasażerów, usytuowane około 10 kilometrów w kierunku zachodnim od Bordeaux. Obiekt stanowią terminale A oraz B, połączone krytym pasażem. W każdym z terminali znajduje się informacja turystyczna.

Port lotniczy Bordeaux Merignac - pobliskie miasta

W pobliżu portu lotniczego Bordeaux Merignac znajdują się następujące lotniska:

  • Bergerac – 97 km.
  • Agen i Perigueux – 127 km.
  • La Rochelle – 154 km.
  • Pau – 163 km.

Aby dojechać z lotniska Bordeaux Merignac do innego miasta, należy najpierw dotrzeć do Bordeaux. Najekonomiczniej wychodzi autobus - przewoźnik Jet’Bus. Przystanek jest bezpośrednio przy wyjściu z terminalu B. Podróż z lotniska Bordeaux Merignac do miasta trwa 40 minut i kosztuje 30 złotych. Autobus podjeżdża co 45 minut i dociera do centrum Bordeaux oraz na stację kolejową.

Port lotniczy Bordeaux Merignac - loty z Polski

Aktualnie żadne z linii lotniczych nie realizują bezpośrednich połączeń z żadnym z polskich miast. Loty do Bordeaux z przesiadką można odbyć z Warszawy, Krakowa, Gdańska czy Poznania. Najtańsze oferty podróży samolotem da się znaleźć z Gdańska bądź Warszawy. Ceny zaczynają się od 650 złotych od osoby w obie strony. Miejscem kilkugodzinnego postoju może być przykładowo Londyn lub Praga.

Port lotniczy Bordeaux Merignac - linie lotnicze i kierunki zagraniczne

Do portu lotniczego Bordeaux Merignac latają m.in. następujące linie lotnicze: British Airways, Eastern Airways, easyJet, Iberia, KLM, Tunisair oraz Ryanair. Można dostać się stąd do Londynu, Dublina, Pragi, Marrakeszu, Madrytu, Amsterdamu, Sztokholmu, Casablanki, Brukseli czy Lizbony. Część lotów jest stała, całoroczna, niektóre jedynie sezonowe, jak np. do Czech.

Francuskimi liniami Air France lata się z Bordeaux do Nicei, Lyonu oraz na dwa paryskie lotniska: Orly i Charlesa de Gaulle.

Adres lotniska w Bordeaux to:

Aeroport de Bordeaux, Cedex 40, 33700 Merignac, France.

Telefon: (0)5 5634 5050.

Port lotniczy Bordeaux Merignac - BOD
Czas lotu / jazdy samochodem

uzależniony od czasu przesiadki/ 20 godzin

Strefa czasowa

UTC±01:00

Waluta

Euro (1 Euro = 4,19 zł)

Orientacyjna odległość

1783 km samolotem, 2171 km samochodem, 2262 km pociągiem

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2yq96y
d2yq96y
d2yq96y