Trwa ładowanie...

Port lotniczy Olbia (OLB) – transfer do centrum

Międzynarodowy port lotniczy Olbia znajduje się w północno-wschodniej części Sycylii, trzy kilometry od centrum miasta Olbia. Nowy terminal lotniska jest w stanie obsłużyć ruch sięgający ok. 4,5 mln pasażerów w ciągu roku. Na lotnisku Olbia-Costa Smeralda znajdziemy liczne sklepy i restauracje, winiarnię, niewielką galerię sztuki i ogród.

Port lotniczy Olbia (OLB) – transfer do centrumŹródło: Wikimedia Commons CC BY-SA, fot: Stahlkocher,CC BY-SA 3.0
d2yyjyq
d2yyjyq

Z portu lotniczego Olbia (OLB) do centrum autobusem

Wydostanie się z lotniska komunikacją miejską możliwe jest autobusami linii 2 i 10, które kursują co 20 minut od poniedziałku do soboty, a po godzinie 20:00 i w niedziele co 40 minut. Czas podróży do centrum Olbii wynosi ok. 10 minut, a cena biletu jednorazowego na 90 minut wynosi 1 euro (kupno biletu w autobusie wiąże się z nieco wyższą ceną). Przystanek autobusowy znajduje się 50 m od hali przylotów.

Z portu lotniczego Olbia (OLB) do centrum samochodem

Na lotnisku Olbia można wypożyczyć samochód, korzystając z ofert udostępnianych przez jedną z wielu firm, m.in. Auto Europa, AVIS, Easycar, Europcar Italia, Eurorent, Hertz Italiana, Mida Rent, RentCar Sardinia czy Win Rent. Na przeciwko głównego terminala znajduje się parking posiadający ponad tysiąc miejsc parkingowych, w tym 40 miejsc dla osób niepełnosprawnych.

Opłata za czas krótszy niż godzina wynosi 2 euro, do dwóch godzin 4 euro, a do trzech godzin – 6 euro. Dopłata za każdą kolejną godzinę to 0,5 euro. Opłata dobowa wynosi 16 euro, z miesięczny bilet sezonowy kosztuje 100 euro. Parking jest darmowy dla odwiedzających znajdujące się w porcie lotniczym sklepy.

Z portu lotniczego Olbia (OLB) do centrum taksówką

W porcie lotniczym Olbia znajduje się postój taksówek (przy głównym terminalu), a podróż do centrum Olbii wynosi przeciętnie 15 euro. Istnieje możliwość wynajęcia taksówki na cały dzień – szacowana cena za godzinę to ok. 60 euro. Usługi taxi dostępne są przez całą dobę.

Port lotniczy Olbia (OLB) – transfer do innych miast Sardynii

Z lotniska Olbia-Costa Smeralda kursują autobusy do wielu miast Sardynii m.in. do Nuoro, Cala Gonone, Porto Torres, Santa Teresa di Gallura, a także na południe wyspy (Cagliari). Stanowisko odjazdu autobusów dalekobieżnych znajduje się 50 metrów od hali przylotów. Przykładowy przejazd z lotniska do Orosei kosztuje 10 euro.

Przemieszczać się między miastami Sardynii można również koleją – w Olbii znajduje się staja kolejową (dojazd np. autobusami nr 2 i 10), z której kursują pociągi do Ozieri, Golfo Aranci, Sassari, Macomer, Macomer i Cagliari.

d2yyjyq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2yyjyq