Powitanie z Afryką. Kenia - egzotyczne wakacje w cenie greckich

Z końcem lata szukamy słońca, a Kenia – słynąca z safari, ciągnących się w nieskończoność białych, pudrowych plaż i niezwykle serdecznych ludzi – jest jednym z najbardziej ekonomicznych dla Polaków wyborów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Turyści z Polski mają w Kenii do wyboru popularne Wybrzeże Mombasy oraz Wybrzeże Malindi
Turyści z Polski mają w Kenii do wyboru popularne Wybrzeże Mombasy oraz Wybrzeże Malindi (Shutterstock.com, Fot: west coast space)
WP

Za tygodniowy pobyt w hotelu wysokiej klasy w ofercie all inclusive z przelotami zapłacimy ok. 3000-3200 zł. To tyle, ile trzeba wydać za wakacje w Grecji w dobrym hotelu. W przeciwieństwie jednak do tej ostatniej, tu nawet wczesną wiosną i późną jesienią możesz liczyć na wysokie temperatury i słońce bez cienia zachmurzenia!

WP

Turyści z Polski mają do wyboru popularne Wybrzeże Mombasy oraz Wybrzeże Malindi. Na tym pierwszym możesz do woli zażywać kąpieli słonecznych i tradycyjnych – Oceanem Indyjski przez cały rok jest to bardzo ciepły cały rok jest lazurowy i obezwładnia lazurem. Po zażyciu odpowiedniej dawki witaminy D na malowniczej, tropikalnej plaży możesz tu spróbować sił w "podwodnym safari". W okolicach wyspy Wasini znajduje się bowiem oszałamiająca urodą rafa koralowa, setkami gatunków wielobarwnych, egzotycznych ryb. Możesz tu nurkować i pływać z delfinami korzystać z wielu innych wodnych atrakcji.

Shutterstock.com
Podziel się
WP

Oczywiście będąc w regione, koniecznie trzeba odwiedzić też samą Mombasę – drugie co do wielkości miasto w Kenii i zarazem największy port kraju. Stanowi fascynujący koktajl kultury Czarnej Afryki, arabskiej, hinduskiej i europejskiej. W nieskończonośc można błądzić po lokalnych targowiskach, pełnych są pachnących przypraw zza oceanu i soczystych owoców z głębi lądu.

Shutterstock.com
Podziel się

Ok. 120 km na północ od Mombasy znajduje się inny popularny turystycznie kurort – Wybrzeże Malindi. Słynie nie tylko z olśniewających, plaż i raf koralowych, ale również malowniczych rozlewisk. Podwodny świat chronią dwa Morskie Parki Narodowe – Watamu oraz Malindi, dzięki czemu turyści mogą cieszyć oczy pełnią jego piękna. W Rezerwacie Pandanguo można podejrzeć pingwiny, słonie oraz topi, zaś natomiast Rezerwat Narodowy Boni to obszar dziewiczego lasu i bujnej, egzotycznej roślinności.

WP
Shutterstock.com
Podziel się

Oba ośrodki posiadają doskonałą bazę hotelową pensjonaty, wille, hotele, bungalowy, także w wersji all inclusive. Co bowiem może cię pozytywnie zaskoczyć w Keni, to poziom tutejszych hoteli. Nie tylko spełniają one wszystkie europejskie standardy, ale często, nawet gdy mają tę samą liczbę gwiazdek, co obiekty na Starym Kontynencie, mogą pochwalić się znacznie wyższym poziomem.

WP
Shutterstock.com
Podziel się

Jeśli już zapragnąłeś spakować walizki i wyruszyć na wakacje życia do Afrykui, informujemy, najkorzystniejsze terminy na wakacje z uwagi na najlepsze warunki pogodowe w Kenii to styczeń – marzec i lipiec – sierpień (pora deszczowa przypada na listopad i grudzień oraz kwiecień i maj). Loty czarterowe z Polski odbywają się od stycznia do października. Mimo że tropikalny klimat i gorące słońce przez cały rok mocno podbijają temperatury, to dzięki orzeźwiajacej bryzie znad oceanu warunki do odpoczywania są idealne.

Zobacz dokąd żony polskich piłkarzy jeżdżą na wakacje

WP
WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP