Trwa ładowanie...
na śniegu
04-02-2010 14:27

Prognoza pogody na 5 i 6 lutego

Europa wschodnia znajduje się pod wpływem wyżu, na pozostałym obszarze
kontynentu dominują niże z frontami atmosferycznymi. Polska południowa znajduje się w obszarze
podwyższonego ciśnienia. Z południowego wschodu napływać będzie nieco cieplejsze powietrze
polarnomorskie - informuje IMiGW.

Prognoza pogody na 5 i 6 lutegoFot: sxc.hu
d3i8k0w
d3i8k0w

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1015 hPa i będzie rosło.

W piątek w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na południu miejscami rozpogodzenia, na wschodnim Pomorzu możliwe słabe opady śniegu. Temp. maks. od -3 st. na Suwalszczyźnie, -1 st. w centrum, do 4 st. na południowym zachodzie. Wiatr południowo-wschodni, umiarkowany i porywisty, w porywach do 60 km/h, wysoko w górach silny i bardzo silny, w porywach do 90 km/h, wieczorem słabnący.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże, na wschodzie kraju umiarkowane lub małe, w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku miejscami słabe opady śniegu. Temp. min. od -10 st. na Suwalszczyźnie, -5 st. w centrum, do -1 st. na krańcach zachodnich. Wiatr południowo-wschodni i wschodni, umiarkowany i porywisty, w porywach do 55 km/h.

W sobotę w dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na Wybrzeżu, Pomorzu i w Wielkopolsce postępujące od zachodu słabe opady śniegu lub śniegu z deszczem. Temp. maks. od -4 st. na Suwalszczyźnie do 1 st. na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

W Warszawie w piątek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temp. maks. -1 st. Wiatr umiarkowany, południowo-wschodni. W nocy pochmurno z przejaśnieniami. Temp. min. -6 st. Wiatr umiarkowany, chwilami dość silny, południowo-wschodni. W sobotę w dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temp. maks. -2 st. Wiatr umiarkowany, chwilami dość silny, południowo-wschodni.

d3i8k0w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3i8k0w