Trwa ładowanie...
d19j6u5

Świat. Przełomowe porozumienie między Izraelem i Bahrajnem

To wielki przełom w światowej turystyce. Izrael i Bahrajn podpisały porozumienie, które ma zapoczątkować nawiązanie trwałych wzajemnych relacji między tymi krajami w turystyce. - Rozwój turystyki między naszymi krajami ma ogromny potencjał - powiedział Minister Al Zayani, minister turystyki i handlu Bahrajnu.
Share
Turystyka w Izraelu od lat ma się coraz lepiej
Turystyka w Izraelu od lat ma się coraz lepiejŹródło: 123RF
d19j6u5

3 grudnia minister turystyki Izraela Orit Farkash-Hacohen oraz minister turystyki i handlu Bahrajnu Zayed Al Zayani podpisali obustronne porozumienie w dziedzinie rozwoju turystyki.

Przełomowe porozumienie Izraela i Bahrajnu

Al Zayani zapewnił, że jego delegacja wraca do Bahrajnu z nadzieją, że nawiązanie stosunków między krajami będzie dla obu stron korzystne.

d19j6u5

"Wizyta była poświęcona nakreśleniu nowych możliwości i promowaniu inicjatyw turystycznych między obydwoma państwami. Linie lotnicze, przedstawiciele hoteli, biur podróży i organizatorzy wycieczek odbyli robocze spotkania, aby omówić wspólne plany i inicjatywy w dziedzinie turystyki" - powiedział minister turystyki Izraela Orit Farkash-Hacohen. Podkreśliła, że kraje wspólnie mogą stworzyć pakiety dla turystyki regionalnej, oferując podróżującym z różnych krajów np. z Brazylii, Chin, Australii lub Filipin wizytę w obu krajach.

Jak informuje Izraelskie Rządowe Centrum Turystyki, porozumienie to jest pierwszą oficjalną umową między Izraelem, a państwami arabskimi w dziedzinie turystyki. Zawiera szereg punktów dotyczących dwustronnej współpracy między rządami a sektorem prywatnym oraz zachęca do rozwijania różnych jej rodzajów m.in. dla rodzin, biznesowej czy SPA i wellness. Prozumienie ustanawia wspólną radę pod przewodnictwem ministrów, która będzie regularnie obradować w celu promowania działań biur podróży, linii lotniczych, touroperatorów i innych przedstawicieli branży turystycznej.

Minister Farkash-Hacoen oświadczyła, że ​​będzie intensywnie pracować nad otwarciem możliwości podróży do Izraela dla turystów z Bahrajnu najszybciej, jak to możliwe. "Rządy podpisują traktaty, ale ludzie tworzą pokój. Dlatego tak ważne jest podpisanie dwustronnego porozumienia turystycznego. Zachęcamy do podróżowania między naszymi krajami, a ludzi - do spotkań i interakcji. Łączymy dwie kultury. W ten sposób przyczyniamy się do utrzymania trwałego pokoju" - powiedziała.

Minister turystyki i handlu Bahrajnu Zayed Al Zayani oraz minister turystyki Izraela Orit Farkash-Hacohen GPO
Minister turystyki i handlu Bahrajnu Zayed Al Zayani oraz minister turystyki Izraela Orit Farkash-Hacohen Źródło: GPO, Fot: Yossi Zamir

Izrael i Bahrajn - przyjaciele i inwestorzy

Królestwo Bahrajnu leży w Zatoce Perskiej, na archipelagu między Katarem a północno-wschodnim wybrzeżem Arabii Saudyjskiej. Izrael i Bahrajn dzieli ok. 2000 km.

d19j6u5

Minister Al Zayani zapewnił, że Izrael znajdzie w Bahrajnie "prawdziwego partnera, inwestora i szczerego przyjaciela". "Rozwój turystyki między naszymi krajami ma ogromny potencjał. Bez wątpienia pandemia koronawirusa wywarła dużą presję na sektor hotelarski i turystyczny na świecie. Naszym obowiązkiem jest jak najszybsze przywrócenie go do działania. Chciałbym skierować otwarte zaproszenie do wszystkich Izraelczyków, aby przyjechali i odwiedzili nasz kraj" - powiedział.

Źródło: Izraelskie Rządowe Centrum Turystyki

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Niebieskie meduzy w izraelskiej elektrowni. Dostały się do systemu chłodzenia

d19j6u5

Podziel się opinią

Share
d19j6u5
d19j6u5