Trwa ładowanie...

Przemytnik wpadł na lotnisku. Nie do wiary, co go zdradziło

Straż graniczna na lotnisku w Miami udaremniła próbę przemytu. Pasażer linii lotniczej TACA Airlines leciał z Managui w Nikaragui na Tajwan. Miał przesiąść się w Miami w USA, jednak przykuł uwagę funkcjonariuszy US Customs and Border Protection.

Pasażer przewoził ptasie jajaPasażer przewoził ptasie jajaŹródło: Adobe Stock
d3oizr9
d3oizr9

Funkcjonariusze straży granicznej zatrzymali pasażera Szu Ta Wu, który zwrócił na siebie uwagę ze względu na dziwne dźwięki, które wydobywały się z jego torby. Na pytanie strażników o źródło tych dźwięków, mężczyzna sięgnął do torby i wyciągnął z niej jajko.

Za przemyt ptaków mężczyźnie grozi do 20 lat więzienia

Gdy oficer zajrzał do środka, okazało się, że jest tam o wiele więcej jaj oraz pisklak, który dopiero co się wykluł. Podróżny przyznał, że przewozi w torbie 29 jaj i że nie posiada stosownej dokumentacji, która pozwalałaby mu na prawne przewożenie ptaków.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wsiadł do samolotu z Łukaszem Czepielą. "Byłem przerażony"

Szu Ta Wu został aresztowany i przyznał się do zarzucanego mu przemytu ptaków do Stanów Zjednoczonych. 1 sierpnia odbędzie się rozprawa, na której mężczyzna usłyszy wyrok sądu. Grozi mu 20 lat pozbawienia wolności.

d3oizr9

Oskarżony przekazał śledczym, że za podróż po jaja do Nikaragui zapłacił mu przyjaciel. Zaprzeczył jednak, aby wiedział, jaki wiezie gatunek ptaków. Do czasu zgłoszenia sprawy odpowiednim służbom, zdążyło się wykluć osiem pisklaków.

Papugi to popularny łup przemytników Adobe Stock
Papugi to popularny łup przemytników Źródło: Adobe Stock

Przemycane gatunki to dwa gatunki papugi

Po zidentyfikowaniu okazało się, że są to papugi. Następnego dnia dr Stacy McFarlane, weterynarz USDA, która początkowo zajmowała się ptakami i jajami na lotnisku, oraz inni urzędnicy dostarczyli młode ptaki i pozostałe jaja do oranżerii Reillo.

d3oizr9

Przeżyły 24 z 26 piskląt. Potem specjaliści ocenili, że 24 ocalałe papugi pochodziły z ośmiu lub dziewięciu lęgów i obejmowały dwa gatunki – amazonkę żółtą i amazonkę czerwoną. Oba te gatunki są popularnym łupem handlarzy ptaków.

Źródło: abcnews.go.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3oizr9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3oizr9