Najpiękniejsze miejsca nad Bałtykiem
Przez dwa tygodnie oddawaliście swoje głosy w konkursie Najpiękniejsze miejsce nad Bałtykiem. Zwycięzcy zostali już wyłonieni, a na podstawie waszych zgłoszeń stworzyliśmy listę 10 miejscowości, które okazały się najpopularniejsze! Sprawdźcie, jakie miejsce otrzymały najwięcej waszych głosów!
Przez dwa tygodnie oddawaliście swoje głosy w konkursie na Najpiękniejsze miejsce nad Bałtykiem. Zwycięzcy zostali już wyłonieni, a na podstawie waszych zgłoszeń stworzyliśmy listę 10 miejscowości, które okazały się najpopularniejsze! Sprawdźcie, które miejsce otrzymało najwięcej głosów!
if/pw
Miejsce 1. Łeba
Główne atuty Łeby to piękna, szeroka plaża oraz bliskie sąsiedztwo Słowińskiego Parku Narodowego. Został on utworzony w 1967 roku, aby chronić największy przyrodniczy skarb regionu, jakim są nadmorskie jeziora i ruchome piaski uznane przez UNESCO za Światowy Rezerwat Biosfery. Miejsce to słynie przede wszystkim z ruchomych wydm, które osiągają wysokość kilkudziesięciu metrów i potrafią się przemieszczać nawet o 10 metrów w ciągu roku, zagarniając wszystko na swojej drodze.
if/pw
Miejsce 10. Jurata
Może to obecność luksusowego ośrodka prezydenckiego Mewa czy prestiżowego hotelu Bryza, w każdym razie Jurata *od wielu lat przyciąga najbogatszych oraz tych, którzy mają ochotę otrzeć się o wielki świat. W ciągu dnia warto odwiedzić jeden z salonów *SPA i poddać się serii upiększaj ących zabiegów, wieczorem natomiast warto pospacerować po deptaku i molo.
Miejsce 9. Sopot
Na przestrzeni 4,5 km całego brzegu Sopotu rozciągają się czyste, piaszczyste plaże, wzdłuż których porozstawiane są zjeżdżalnie wodne, wypożyczalnie sprzętu wodno-plażowego oraz kabiny do przebierania i prysznice. Sopocką plażę przecina najdłuższe w Europie drewniane molo (511,5 m) - miejsce spacerów, a jednocześnie przystań turystycznej żeglugi pasażerskiej i taksówek wodnych. Za dnia na ulicach i plażach *Sopotu *króluje moda i ekstrawagancja, a w ciemnych okularach przechadzają się celebryci. Wieczorami na uliczkach aż roi się od amatorów nocnych rozrywek - odwiedzając Sopot mamy okazję przeżyć clubbing na prawdziwie europejskim poziomie.
Miejsce 8. Karwia
Karwia, typowo turystyczna miejscowość położona na zachód od Jastrzębiej Góry, ma 3 km dostęp do morza. Turystów przyciągają szerokie plaże, do których przylegają sosnowe lasy. Rozbudowana infrastruktura - liczne prywatne kwatery, pensjonaty i ośrodki wypoczynkowe, zachęcają do spędzenia tu urlopu. Warto także wybrać się do Bielawskich Błot - rezerwatu florystycznego zwanego potocznie "Bielawą".
Miejsce 7. Rewal
Rewal przyciąga wysokim wybrzeżem klifowym i szerokimi plażami, na których, przy odrobinie szczęścia można spotkać fokę Depkę. Panują tu doskonałe warunki dla miłośników aktywnego wypoczynku, uprawiających sporty wodne, a także siatkówkę plażową i lotniarstwo.
Miejsce 6. Ustka
Ustka to niewielkie uzdrowisko u ujścia rzeki Słupi. Dawniej bogaty port, od 150 lat uznany kurort. Sezon w Ustce to głównie plażowe życie oraz spacery po promenadzie i falochronach. Po obu stronach ujścia rzeki ciągną się szerokie, piaszczyste plaże, otoczone wałem wydmowym, porośniętym nadmorską roślinnością.
Miejsce 5. Świnoujście
Położone na wyspach Świnoujście to początek Polski i najszersze plaże naszego wybrzeża, cieszące się uzasadnioną sławą. Miasto leży pomiędzy Zalewem Szczecińskim, ujściem Odry i Bałtykiem przy ujściu Świny, w krainie 44 wysp (zamieszkane z nich są tylko trzy: Uznam, Wolin i Karsibór). Może się poszczycić nie tylko najszerszą bałtycką plażą, ale i piękną architekturą licznych sanatoriów.
Miejsce 4. Trzęsacz
W położonym na Pobrzeżu Szczecińskim *Trzęsaczu *można poczuć się jak w Irlandii czy Szkocji. Co prawda ruiny na szczycie klifu to nie pozostałości zamku, a kościoła, ale ich wygląd jest równie dramatyczny. Świątynia pw. św. Mikołaja powstała na przełomie XIV i XV wieku około 2 kilometrów od brzegu morza. Na skutek zjawiska abrazji dziś możemy oglądać jedynie jej południową ścianę o długości 12 metrów. Poniżej znajduje się wspaniała plaża z wyjątkowo miękkim piaskiem.
Miejsce 3. Dąbki
Dąbki to największa miejscowość wczasowa i wypoczynkowa w nadmorskiej gminie Darłowo, która ożywa latem. Kąpielisko morskie przyciąga co roku w sezonie tysiące turystów. Specyficzny mikroklimat sprawił, że *Dąbki *uzyskały status uzdrowiska. Piaszczysta plaża oddzielona jest od miejscowości pasem sosnowego lasu. Na tutejszy mikroklimat składa się wysokie nasłonecznienie oraz powietrze bogate w jod.
Miejsce 2. Hel
Hel jest jedną z najbardziej znanych miejscowości turystycznych w Polsce. Swoją popularność zawdzięcza świetnym warunkom surfingowym, szerokim, piaszczystym plażom wraz z okalającymi je lasami oraz sympatycznym fokom. Plaże Mierzei Helskiej są jedynymi w kraju o ekspozycji południowej. Plażowicze mogą tu skorzystać z bogatej oferty sprzętu pływającego, motorówek z „bananem”, katamaranów i kajaków oceanicznych.