Trwa ładowanie...

Rewolucja na polskim lotnisku. Koniec z wyciąganiem płynów i elektroniki

Kontrola bezpieczeństwa to zmora wszystkich podróżnych. Zwłaszcza obowiązek wyciągania z bagażu płynów oraz elektroniki. Nowa inwestycja na krakowskim lotnisku sprawi, że nie trzeba będzie już tego robić.

Zmiana przepisów ułatwi życie pasażeromZmiana przepisów ułatwi życie pasażeromŹródło: Adobe Stock
d4eetxn
d4eetxn

Władze krakowskiego lotniska postanowiły nieco usprawnić procedury związane z kontrolą bezpieczeństwa i zainwestowały w nowoczesne skanery CT. Co to oznacza?

Nowoczesne skanery zaczynają się pojawiać na polskich lotniskach

Dzięki tej technologii pasażerowie nie będą już musieli wyciągać z bagażu ani płynów ani elektroniki. Nie trzeba będzie również pakować kosmetyków w plastikową torbę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Sztuka podróżowania - DS4

Na konferencji prasowej, dotyczącej rozwoju i planów rozbudowy lotniska, przedstawiciele krakowskiego portu lotniczego poinformowali, że jeszcze w tym roku ma się pojawić na nim osiem nowoczesnych skanerów. Nie oznacza to jednak jednoczesnego zniesienia limitu płynów, choć pomysł jest możliwy do zrealizowania w krótkim czasie od pojawienia się nowych maszyn.

d4eetxn

Port lotniczy w Krakowie jest pierwszym w Polsce, który wprowadzi skanery CT. W lipcu zeszłego roku były one testowane na Lotnisku Chopina w Warszawie. Władze zapowiedziały, że zdecydują się na nowy sprzęt, jeśli przyspieszy on kontrolę pasażerów. Jak dotąd nie podjęto jednak decyzji w tej sprawie.

Wiele europejskich lotnisk korzysta ze skanerów CT

Skanery CT powoli stają się już europejskim standardem. Jak dotąd pojawiły się już m.in. na lotniskach w Budapeszcie, Helsinkach, Londynie, Rzymie oraz na niektórych lotniskach w Irlandii. Jeszcze w tym roku Wielka Brytania ma wprowadzić nową technologię na wszystkich swoich lotniskach. Czy u nas również się przyjmą?

Źródło: pasazer.com, Fly4free

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4eetxn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4eetxn

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj