Rewolucja w czasie indyjskiego rytuału. Robot zastąpi żywe stworzenie
Indyjska świątynia Sree Krishna może pochwalić się nowym nabytkiem. Gigantyczny słoń-robot zastąpi prawdziwe zwierzę podczas rytuałów Pudźi w Indiach. Ten eksperyment może w przyszłości uratować życie wielu trzymanym w niewoli słoniom.
Rytuał Pudźi jest hinduistycznym obrzędem religijnym, podczas którego składa się ofiarę bóstwom. W zależności od czczonego bóstwa przedmiotem daniny mogą być między innymi owoce czy kwiaty. Rytuałom zawsze towarzyszą bardzo huczne festiwale, w których tradycyjnie biorą udział także słonie.
Słonie podczas indyjskiego rytuału
PETA, czyli pozarządowa organizacja działająca na rzecz etycznego traktowania zwierząt, zwróciła uwagę na ważny problem. Mianowicie chodzi o to, że zwierzęta podczas rytuałów Pudźi i głośnych festiwali doznają wielkiego stresu. Co więcej, słonie często są przewożone w złych warunkach oraz uderzane kijami, przez co doznają poważnych ran. W takich sytuacjach zdarza się nawet, że zdenerwowane zwierzę atakuje tłum i w konsekwencji rani ludzi.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
"Halo Polacy". Pokazuje, jak wygląda życie w Tajlandii. Zdradził, co najbardziej ciekawi internautów
Organizacja PETA postanowiła rozwiązać ten problem i zastąpić żywe zwierzęta, robotami o gigantycznych rozmiarach, które dodatkowo potrafią ruszać uszami, trąbą oraz ogonem, a także mrugać oczami.
Czytaj też: Polka wybrała się do Indii. "To inna planeta"
Nowy nabytek
Słoń-robot pojawił się w regionie Karela w południowo-wschodnich Indiach w świątyni Sree Krishna. Mechaniczne zwierzę, które kosztowało pół miliona rupii indyjskich, czyli 27 tys. złotych, zostało ufundowane przez organizację PETA oraz aktorkę Parvathę Thiruvothu. Robot waży aż 800 kilogramów.
Trwa ładowanie wpisu: twitter
Główny kapłan indyjskiej świątyni - Rajkumar Namboodiri - powiedział, że wszyscy jego pracownicy są zadowoleni z nowego nabytku. – Wygląda jak prawdziwy słoń, a jest obsługiwany za pomocą pilota – podkreśla mężczyzna podczas wypowiedzi dla lokalnych mediów.
PETA ma nadzieje, że takie rozwiązanie zostanie wprowadzone w przyszłości także w innych indyjskich ośrodkach sakralnych. Eksperyment może nie tylko poprawić jakość życia słoni, ale nawet uratować wielu od niewoli czy śmierci.
Źródło: Polsat News/PETA