Trwa ładowanie...

Rozbudowa lotniska w Krakowie. Będzie światowo i nowocześnie

Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II w Krakowie jest drugim, tuż po warszawskim Okęciu polskim lotniskiem pod względem ruchu pasażerskiego. Od kilku lat media piszą o jego rozbudowie. Teraz pokazano pierwsze wizualizacje.

Rozbudowa lotniska w Krakowie. Będzie światowo i nowocześnieŹródło: twitter.com
d44cev0
d44cev0

Kraków-Balice stale rozwija swoją siatkę lotniczą, z której korzystają zarówno zagraniczni, jak i rodzimi pasażerowie. Dlatego podjęto kroki, aby je rozbudować. Zgodnie z przyjętym pod koniec ubiegłego roku Planem Generalnym Kraków Airport, najważniejszym elementem będzie rozbudowa pasu startowego. Ma mieć 2800 m długość.

Zostanie również powiększony terminal pasażerski – z 55 do 80 tys. m kw. Zastąpi on istniejący terminal cargo, który powstanie przy drodze wojewódzkiej nr 774. Dzięki temu będzie można magazynować nawet 30 proc. więcej ładunków.

Średnio z lotniska korzysta ponad 3 mln ludzi rocznie, ale liczba ta wciąż rośnie. Po odnowie ma obsługiwać 12 mln pasażerów rocznie. TerazKraków Airport pokazało pierwsze wizualizacje.

"Duża jest dynamika na lotnisku w Krakowie-Balicach. Konieczne są zmiany infrastrukturalne, które będą systematycznie podnosić komfort zarówno pasażerów, jak i przewoźników. Przyjęty Plan Generalny jest trasą, po której lotnisko może spokojnie i konstruktywnie podążać" – powiedział wówczas Piotr Ćwik, Wojewoda Małopolski.

d44cev0

Plan rozbudowy lotniska podzielona na trzy etapy. Ostatni z nich ma zakończyć się w 2036 roku. Według szacunków lotniska cała inwestycja pochłonie około 1 mld zł. Dzięki rozbudowie Kraków Airport stworzy ponad 10 tys. miejsc pracy.

Źródło: Fly4free.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Rękaw prosto do salonu. Tak mieszka John Travolta

d44cev0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44cev0

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj