Trwa ładowanie...
d14wive

Międzynarodowy port lotniczy Kraków-Balice (KRK)

Największe atrakcje
Międzynarodowy port lotniczy Kraków-Balice (KRK)
Kraj
Region
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA

Międzynarodowy port lotniczy Kraków-Balice (KRK) usytuowano w miejscowości Balice, około 11 kilometrów na zachód od ścisłego centrum Krakowa. Od 1995 roku obiekt nosi imię odbywającego wielokrotne pielgrzymki do Polski Jana Pawła II, często i chętnie odwiedzającego Balice. Po lotnisku im. Fryderyka Chopina - Warszawa Okęcie (WAW) międzynarodowy port lotniczy Kraków-Balice (KRK) jest drugim polskim lotniskiem pod względem intensywności natężenia ruchu lotniczego i liczby odprawianych pasażerów.

Międzynarodowy port lotniczy Kraków-Balice (KRK) - pobliskie miasta

Prowadzone od lat 70. XX wieku statystyki pokazują, jak bardzo rozwija się międzynarodowy port lotniczy Kraków-Balice (KRK). W 1976 roku obiekt obsłużył 173 tysiące pasażerów, a w 2000 roku ponad 517 tysięcy. W 2016 roku natomiast, notując przeszło 18 proc. wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym, lotnisko w Krakowie przyjęło prawie 5 milionów pasażerów z kraju i z całego świata.

Z międzynarodowego portu lotniczego Kraków-Balice (KRK) do ścisłego centrum miasta dostaniemy się autostradą taksówką lub wynajętym w wypożyczalni samochodem w 20-45 minut, zależnie od sytuacji na drogach i aktualnego natężenia ruchu. Z przystanku na terenie obiektu (przed halą przylotów) kursują dalekobieżne linie autobusowe na głównych trasach:

  • Lotnisko Kraków-Balice – Katowice – Rzeszów – Krosno – Rymanów Zdrój (z Wrocławia).
  • Lotnisko Kraków-Balice – Rzeszów – Sanok – PolańczykUstrzyki Dolne.
  • Lotnisko Kraków-Balice – Katowice – Gliwice – Rybnik – Ostrawa.
  • Lotnisko Kraków-Balice – Poprad Tatry – Koszyce.
  • Lotnisko Kraków-Balice – Nowy SączKoszyce.

Międzynarodowy port lotniczy Kraków-Balice (KRK) – tanie loty

Na terenie naszego kraju z międzynarodowego portu lotniczego Kraków-Balice (KRK) kursują linie lotnicze LOT oraz Ryanair. Jedna z najlepszych promocji na loty dla jednej osoby w obie strony z Krakowa do Gdańska do portu lotniczego Gdańsk (GDN) wynosiła 166 złotych, natomiast połączenie lotnicze z Warszawą z Krakowa kosztowało niecałe 153 złote.

Poza tym z Krakowa można tanio polecieć zwłaszcza do najpopularniejszych w ostatnich latach lokalizacji: Londyn Stansted, Frankfurtu, Monachium, Brukseli. Ceny tanich lotów w promocji rozpoczynają się nawet od kilkunastu złotych w jedną stronę.

Międzynarodowy port lotniczy Kraków-Balice (KRK) – przyloty i odloty

Z międzynarodowego portu lotniczego Kraków-Balice (KRK) najdalej można polecieć do Chicago w USA. Obiekt obsługuje połączenia lotnicze na terenie całej Europy, a także pojedyncze do Azji. Najciekawsze i najpopularniejsze kierunki to m.in. Wyspy Kanaryjskie, Tel Aviv, Londyn, Berlin, Dublin, Oslo, Helsinki, Sztokholm, Kopenhaga, Paryż, Edynburg, Ateny i Madryt (jedynie sezonowo), Majorka, Barcelona czy Rzym.

Najważniejsze linie lotnicze, które kursują z Krakowa to British Airways, easyJet, KLM, Lufthansa, SAS, Finnair, a także Iberia i Aegean (tylko w miesiącach letnich).

Międzynarodowy port lotniczy Kraków-Balice (KRK)
Czas lotu / jazdy samochodem

Z Warszawy: 16 min lotu, z Gdańska: 32 min lotu/ Z Warszawy: 3 h 44 min jazdy, z Gdańska: 5 h 21 min

Strefa czasowa

UTC±01:00

Waluta

PLN

Godziny otwarcia

Całodobowe

Orientacyjna odległość

Od Warszawy: 307 km, od Gdańska: 634 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14wive
d14wive
d14wive