Trwa ładowanie...

Rozświetlony Gdańsk. Świąteczne iluminacje w mieście przyspieszają bicie serca

Po ubiegłorocznym sukcesie, mieszkańcy Gdańska i turyści znowu mogą podziwiać iluminacje świąteczne w Parku Oliwskim. Rozświetlone w tym sezonie jest też centrum miasta, gdzie wystartował jarmark świąteczny. Jest na co popatrzeć!

Rozświetlony Gdańsk. Świąteczne iluminacje w mieście przyspieszają bicie sercaŹródło: https://www.facebook.com/gdansk/, fot: D. Paszliński
d4en72g
d4en72g

20 tysiącami ledowych punktów rozbłysnął 10-metrowy dźwig portowy przy ul. Stągiewnej. Znajduje się tuż przy kole widokowym AmberSky, dlatego nie sposób go nie zauważyć.

Na Drodze Królewskiej czeka też cudownie rozświetlona choinka. Iluminacje w Gdańsku bez problemu można dostrzec także na Targu Węglowy, gdzie odbywa się jarmark bożonarodzeniowy, Targu Drzewnym, placu Kobzeja czy ulicy Szerokiej.

Iluminacje potrwają do 6 lutego 2018 r. W Śródmieściu będzie można je obserwować codziennie od godz. 16.

Prawdziwym hitem są oczywiście iluminacje Parku Oliwskiego. W dniu otwarcia, podobnie jak rok temu, całe miasto było zakorkowane. Każdy chciał zobaczyć, co tym razem wymyślili organizatorzy. Jest tam inaczej niż w ubiegłym roku, ale pierwsi obserwatorzy twierdzą, że bardziej spektakularnie. Zobaczyć można siedemnastowieczne galeony, okazałe ozdobne żyrandole czy trójwymiarowe bramy. Powróciła najchętniej fotografowana oliwska atrakcja, czyli efektownie rozświetlony szpaler drzew w Alejach Lipowych. Media społecznościowe już zalewa fala zdjęć.

Na miejscu można także podziwiać pięknie rzeźbioną szopkę. Do jej zrobienia artyści zużyli 90 ton piasku.

Ekspozycja iluminacji świątecznej w Parku Oliwskim będzie działać od poniedziałku do piątku w godz. 18-22, w soboty i niedziele w godz. 16-22, 24 grudnia w godz. 16-2, 25 i 26 grudnia w godz. 16-22.

Zobacz nietypową szopkę bożonarodzeniową:

d4en72g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4en72g