Trwa ładowanie...
d12bnof

Samolot Ryanaira odladzany wodą z wiadra. Udostępniono nagranie

Jeden z pasażerów udokumentował nietypowy sposób odladzania samolotu należącego do linii Ryanair. Wzbudził wątpliwości wielu osób. Włoski Urząd Lotnictwa Cywilnego sprawdza, czy na pewno nie było żadnych nieprawidłowości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Samolot Ryanaira odladzany wodą z wiadra. Udostępniono nagranie
(Shutterstock.com)
d12bnof

Na lotnisku w Brindisi w południowych Włoszech jeden z pasażerów nagrał nietypowe odladzanie samolotu należącego do irlandzkiego przewoźnika Ryanair. Tuż przed startem pracownicy w odblaskowych kamizelkach wchodzili na schody z wiadrami gorącej wody. Następnie polewali nią maszynę.

Zwykle odladzanie samolotu wygląda "nieco" inaczej. Używa się w tym celu specjalne środki chemiczne, które zapobiegają oblodzeniu środka transportu zarówna kiedy stoi na płycie, jak i w trakcie startu. Mieszankę rozprowadza się po kadłubie za pomocą systemu natryskowego. Lód stanowi bowiem zagrożenie dla samolotu zwłaszcza w pierwszej fazie lotu.

Shutterstock.com

Podróżny, który był świadkiem "innowacyjnego" odladzania w wykonaniu włoskiej obsługi naziemnej, zamieścił nagranie na Facebooku. Bardzo szybko zaczęło zdobywać ono popularność w sieci. Sytuacją zainteresowały się również media.

Ryanair jest tanią linią lotniczą, lubiącą szukać oszczędności na każdym kroku. Być może dlatego wybrano taki sposób odladzania. I choć nie jest to zbyt profesjonalna metoda, może być ona stosowana. Według wytycznych odladzanie przeprowadzone w ten sposób jest zgodne z procedurami pod warunkiem, że temperatura na zewnątrz wynosi 0 st. C.

d12bnof

Włoski Urząd Lotnictwa Cywilnego, w związku z nagłośnieniem sprawy, zdecydował, że na wszelki wypadek dokładnie sprawdzi, czy na pewno nie było żadnych nieprawidłowości.

Źródło: Fly4free.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Tego nigdy nie rób w samolocie

d12bnof

Podziel się opinią

Share

d12bnof

d12bnof