Qaqwqwrqw

Skrajnie wysokie temperatury we Włoszech. Czerwony alert w 11 miastach

W poniedziałek w 11 włoskich miastach ogłoszono najwyższy czerwony alert. W niektórych miejscach temperatura przy ziemi osiąga nawet 50 st. C. To bardzo trudny czas zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. Ministerstwo zdrowia apeluje o ostrożność.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podczas upałów należy dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu
Podczas upałów należy dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu (Shutterstock.com)
Qaqwqwrqw

Tak wysokie temperatury to nie żarty. Jeszcze kilkanaście dni temu podobne upały nawiedzały francuskie miasta, a władze upraszały mieszkańców o rozsądne postępowanie. Włoskie ministerstwo zdrowia wprowadziło czerwony alert w Rzymie, Bolzano, Trieście, Bolonii, Florencji, Ankonie, Latinie, Rieti, Campobasso, Frosinone i w Perugii.

Temperatury w tych miastach sięgają 40 st. C. Czerwony alert oznacza stan zagrożenia dla zdrowia nie tylko osób starszych czy dzieci, ale dla wszystkich, którzy narażeni są na działanie promieni słonecznych i wysokich temperatur.

Qaqwqwrqw

We wtorek dotkliwy upał ustąpić ma na północy Włoch, ale stan alarmowy wciąż będzie podniesiony w Rzymie, Campobasso, Frosinone, Perugii, Rieti i w Palermo. Obserwacje satelitarne pozwoliły meteorologom ustalić, że w niektórych rejonach kraju, np. w stołecznym regionie Lacjum, w Apulii, w Kampanii, Toskanii, na Sycylii i na Sardynii, temperatura przy gruncie sięga nawet 50 st. C.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Wyspy Flegrejskie – malowniczy zakątek Włoch

Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
Qaqwqwrqw