Trwa ładowanie...

Skrajnie wysokie temperatury we Włoszech. Czerwony alert w 11 miastach

W poniedziałek w 11 włoskich miastach ogłoszono najwyższy czerwony alert. W niektórych miejscach temperatura przy ziemi osiąga nawet 50 st. C. To bardzo trudny czas zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. Ministerstwo zdrowia apeluje o ostrożność.

Share
Skrajnie wysokie temperatury we Włoszech. Czerwony alert w 11 miastach
Źródło: Shutterstock.com
d3ocn64

Tak wysokie temperatury to nie żarty. Jeszcze kilkanaście dni temu podobne upały nawiedzały francuskie miasta, a władze upraszały mieszkańców o rozsądne postępowanie. Włoskie ministerstwo zdrowia wprowadziło czerwony alert w Rzymie, Bolzano, Trieście, Bolonii, Florencji, Ankonie, Latinie, Rieti, Campobasso, Frosinone i w Perugii.

Temperatury w tych miastach sięgają 40 st. C. Czerwony alert oznacza stan zagrożenia dla zdrowia nie tylko osób starszych czy dzieci, ale dla wszystkich, którzy narażeni są na działanie promieni słonecznych i wysokich temperatur.

d3ocn64

We wtorek dotkliwy upał ustąpić ma na północy Włoch, ale stan alarmowy wciąż będzie podniesiony w Rzymie, Campobasso, Frosinone, Perugii, Rieti i w Palermo. Obserwacje satelitarne pozwoliły meteorologom ustalić, że w niektórych rejonach kraju, np. w stołecznym regionie Lacjum, w Apulii, w Kampanii, Toskanii, na Sycylii i na Sardynii, temperatura przy gruncie sięga nawet 50 st. C.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Wyspy Flegrejskie – malowniczy zakątek Włoch

d3ocn64

Podziel się opinią

Share
d3ocn64
d3ocn64