Trwa ładowanie...
d2j1p2a

"Spotkanie z Górami" i Kingą Baranowską we Wrocławiu

Kolejna edycja "Spotkania z Górami" odbędzie się 15.12.2009 o godzinie 19:00, gościem specjalnym będzie słynna Polska Himalaistka Kinga Baranowska, która przedstawi prelekcję pod tytułem: "Na najwyższych szczytach świata"

d2j1p2a
d2j1p2a

W tym roku Kinga Baranowska stanęła jako piąta kobieta na świecie i pierwsza Polka na szczycie Kanczendzongi. Szczyt trudny, uważany za górę, która "nie lubi kobiet". Dla polskich wspinaczy to szczyt o szczególnym znaczeniu – przed Kinga zdobyli go jedynie Jerzy Kukuczka, Krzysztof Wielicki i Piotr Pustelnik. To na Kanczendzondze również, siedemnaście lat temu, zaginęła wielka himalaistka, Wanda Rutkiewicz. Kinga swoje wejście na wierzchołek zadedykowała właśnie jej. Rok wcześniej Kinga stanęła na dwóch innych górach: Dhaulagiri i Manaslu.

Kinga Baranowska – polska himalaistka młodego pokolenia, zdobywczyni sześciu ośmiotysięczników. Na trzech z nich stanęła jako pierwsza Polka: Dhaulagiri (8167 m), Manaslu (8156 m) i Kanczendzonga (8598 m). Wspinała się też w Tatrach, Alpach, górach Afryki i Azji. Członkini kadry narodowej Polskiego Związku Alpinizmu we wspinaczce wysokogórskiej, a także członkini Zarządu, największego w Polsce, Klubu Wysokogórskiego Warszawa. Należy do Alpinus Expedition Team. Od kilku lat sukcesywnie realizuje swoje plany związane z Koroną Himalajów, z wykształcenia geograf i ekonomistka. Pochodzi z Kaszub, mieszka w Warszawie.

Na prelekcji odbędzie się wyprzedaż nowych książek o tematyce górskiej.

Miejsce: Budynek A1 PWR sala 329, Wybrzeże Wyspiańskiego 27, Wrocław godzina: 19:00

WSTĘP WOLNY

d2j1p2a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2j1p2a