Trwa ładowanie...
francja
22-03-2018 11:47

Strajki na Francuskich lotniskach. Dziesiątki tysięcy pasażerów unieruchomionych.

W środę w nocy kontrolerzy ruchu lotniczego w imię narodowego strajku przeciwko reformom pracy wstrzymali ruch na francuskich lotniskach. Pracownicy domagają się unowocześnionego sprzętu, który ma ułatwiać pracę w czasie wzmożonego ruchu.

Strajki na Francuskich lotniskach. Dziesiątki tysięcy pasażerów unieruchomionych.Źródło: Wikimedia Commons CC0, fot: Adrian Pingstone
d2jxanw
d2jxanw

Działania francuskich związków zawodowych utrudniają ruch wielu liniom lotniczym. Jak mówi Kenny Jacobs z Ryanaira:

- Po raz kolejny plany tysięcy Europejczyków zostaną pokrzyżowane przez wąską grupę francuskich związkowców, którzy na czwartek 22 marca, zapowiedzieli strajk. W konsekwencji Ryanair został zmuszony do odwołania wielu lotów.

Brytyjskie linie lotnicze (BA) odwołały ponnad 50 lotów, głównie do francji, ale też do Hiszpanii i Szwajcarii. Ryanair anulowało 30 lotów, zwłaszcza do i z Standend, w podobnej sytuacji są francuskie linie lotnicze (Air France), które zaczęły już anulować loty w piątek 23. marca.

Ryanair wzywa rząd Francji do natychmiastowego podjęcia działań przeciwko strajkom prowadzonym przez związki zawodowe kontrolerów ruchu lotniczego (ATC). Podróżujący tymi liniami lotniczymi zostali poinformowani o możliwości przebukowania swoich biletów. Pasażerom podróżującym w dziś tj. 22.marca zaleca się sprawdzenie statusu swojego lotu.

d2jxanw

Zobacz też: Czarny Protest. Pytamy uczestników dlaczego wyszli na ulice

d2jxanw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jxanw