Trwa ładowanie...

Stubai - przyjazny region narciarski

Już po raz czwarty z rzędu Dolina Stubai otrzymała tytuł „najbardziej przyjaznego rodzinie regionu narciarskiego w Alpach", przyznawany przez przewodnik ADAC SkiGuide 2013. Sukces ten jest rezultatem programu BIG Family Stubai, w ramach którego dzieci mogą uczęszczać do certyfikowanych szkółek narciarskich oraz korzystać z różnych udogodnień.

Stubai - przyjazny region narciarskiFot: Stubai.at
d45raky
d45raky

Lena, zanim przyjechała z rodzicami na zimowe wakacje, zastanawiała się, czym dokładnie jest BIG Family Stubai, o którym mówiło tyle dzieci z jej otoczenia. Jakie są w rzeczywistości sympatyczne postacie, które widziała w broszurze? Czy B.BIG z lodowca Stubai jest taki wielki i włochaty, jak się wydaje? Czy MINI.B ze Schlick 2000 jest naprawdę taki milutki i zabawny?

Maskotki z Doliny Stubai – B.BIG i BIG Ron – są nie mniej podekscytowane od dzieci i równie niecierpliwie oczekują rozpoczęcia każdego nowego kursu narciarskiego. Także one zastanawiają się, z kim tym razem przyjdzie im się bawić i przeżywać nowe przygody. Z radością witają każdego małego narciarza, który pojawia się w dziecięcej strefie narciarskiej na lodowcu Stubai oraz w centrum narciarskim Schlick 2000.

Lena, już po kilku minutach pobytu w BIG Family Ski-Camp na lodowcu Stubai, nie może wyjść z podziwu. Podobają się jej zarówno faliste trasy, łuki i „magiczne dywany”, dzięki którym może bez trudu wjechać na stok, jak też yeti B.BIG i jego dom. Na dzieci czeka tam również BIG Family boardercross - dziecięcy stok w Moreboards Stubai Zoo Snowpark oraz cotygodniowa przejażdżka ratrakiem Pistenbully. Nowością w sezonie zimowym 2013/2014 będzie BIG Family Funslope, czyli kilometrowa trasa z małymi przeszkodami oraz ostrymi zakrętami, wzdłuż której maskotki (członkowie BIG Family) będą zagrzewać do walki swoich podopiecznych.

Kto pilnie i ciężko trenuje na stoku przez cały dzień, potrzebuje pożywnego jedzenia, aby nabrać sił przed kolejnymi wyzwaniami. Wie o tym B.BIG, i wiedzą o tym rodzice. Na *lodowcu Stubai *w dziecięcej restauracji BIG Family zawsze można znaleźć coś pysznego i jednocześnie zdrowego, a małe stoliki i ławki podobają się wszystkim maluchom. Restauracji ma także plac zabaw, gdzie znajduje się m.in. wieża wspinaczkowa.

d45raky

Wieczorem, w swoim domku należącym do sieci BIG Family home, zmęczona, ale szczęśliwa Lena dzieli się wrażeniami z Jankiem - wakacyjnym kolegą. Janek spędził cały dzień na nartach w ośrodku narciarskim Schlick 2000, gdzie poznał okrąglutkiego BIG Rona oraz pilnie ćwiczył skręty na tamtejszej karuzeli śniegowej. W czasie obiadu odwiedził i pobawił się ze swoim młodszym bratem Mikołajem, który przebywał w żłobku BIG Family (dla dzieci od 3 miesiąca życia). Zarówno na lodowcu Stubai, jak i w ośrodku Schlick 2000 znajdują się przedszkola dla maluchów od trzech lat, które jeszcze nie potrafią jeździć na nartach. Dzieci spędzają tam dzień na pracach ręcznych i zabawie, podczas gdy ich starsze rodzeństwo, powyżej 4 lat, uczy się jeździć na nartach.

Lena i Janek długo opowiadali o pierwszym dniu na nartach. Oboje cieszyli się, że nie musieli czekać w długiej kolejce, aby wjechać wyciągiem na lodowiec Stubai i Schlick 2000, tylko przeszli specjalnym wejściem dla dzieci ze szkółki narciarskiej. Dzięki temu maluchy mają więcej czasu na jazdę. Wakacje z BIG Family gwarantują dobry wypoczynek i dzieciom i rodzicom. Sympatyczni pracownicy BIG Family, w ramach dodatkowej usługi, mogą odebrać maluchy z hotelu i przewieźć do szkółki. Lena i Janek już teraz cieszą się na te wszystkie nagrody, medale i dyplomy, które otrzymają po ostatnim wyścigu kończącym kurs w szkole. Są pewni, że ich nowe umiejętności zdobyte podczas tygodniowego kursu (m.in. skoki i carving) wzbudzą podziw ich kolegów i koleżanek.

Wydarzenia w BIG Family

Rodziny odwiedzające BIG Family w okresie świąt Bożego Narodzenia, Wielkanocy czy karnawału mogą liczyć na specjalne atrakcje. Przyjęcia dla dzieci odbywają się na stokach i w dolinie, a w zabawie uczestniczą maskotki B. BIG, Mini B. lub BIG Ron - zawsze gotowe na żarty i wspólne fotografie z dziećmi. Maluchy mogą powitać Nowy Rok na lodowisku w Neustift (środa, 1 stycznia 2014 r. od godz. 16:30) na zimowym festiwalu z różnymi atrakcjami i zabawami. Kolejny festiwal odbędzie się 27 lutego 2014 r. na lodowisku Fulpmes, a jego gospodarzem będzie BIG Ron. Karnawał („Fasching”) zaplanowany jest na 4 marca 2014 r. zarówno na lodowcu Stubai (m.in. konkurs olimpijski, stanowisko do brokatowego makijażu, zamek ze śniegu i wata cukrowa), jak i w centrum narciarskim Schlick 2000 (maszyna rozrzucająca cukierki, grillowaniem pianek, zawody w przeciąganiu liny oraz karnawałowy makijaż). Warto uwzględnić te wydarzenia w swoich planach.

d45raky
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45raky