Trwa ładowanie...

Święta i Nowy Rok pod palmami. Polacy coraz chętniej wybierają się w tym czasie na zagraniczny urlop

W tym roku aż 3 razy częściej niż 2 lata temu zaglądaliśmy do internetu w poszukiwaniu wyjazdów w okresie Bożego Narodzenia i sylwestra. Dokąd chcemy uciec na święta?

Święta i Nowy Rok pod palmami. Polacy coraz chętniej wybierają się w tym czasie na zagraniczny urlopŹródło: Wojciech Gojke / WP
d43h711

Polacy coraz częściej traktują Boże Narodzenie i Nowy Rok jako okazję do zagranicznego wyjazdu. W porównaniu z danymi z 2015 r. liczba wyszukiwanych lotów z Polski do innych krajów na ten okres wzrosła aż trzykrotnie.

Bezdyskusyjnie najpopularniejszym celem podróży jest Tajlandia, a dokładnie Bangkok. Stolica azjatyckiego kraju uplasowała się na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o miejsca najchętniej odwiedzane zimą. Prawdziwy skok popularności zaliczyła prowincja Phuket. Malownicza wyspa jest drugim najbardziej lubianym celem podróży zimą, a trzecim w okresie świątecznym.

Bangkok / Shutterstock.com
Źródło: Bangkok / Shutterstock.com

Popularność Tajlandii robi wrażenie, ale prawdziwym przebojem tegorocznych zimowych wakacji jest Wenecja. W porównaniu z 2016 r. aż 7 razy więcej Polaków szukało lotów do tego miasta na okres świąteczny, a 3 razy więcej zapragnęło się tam wybrać w okresie zimowym (od 1 grudnia do 28 lutego). W ogólnym podsumowaniu Wenecja zajęła 7. pozycję najchętniej wyszukiwanych miejsc na Święta i Nowy Rok.

d43h711

Imponujący wzrost popularności odnotował też Tel Awiw. To 2. miasto najchętniej wybierane przez Polaków na święta - w wynikach wyszukiwania z kraju gościło aż 5 razy częściej niż w ubiegłych latach. Hitem zimowych wakacji jest też Las Palmas na Wyspach Kanaryskich - zanotowało 2 razy więcej wyszukiwań niż w tym samym okresie rok wcześniej.

Tel Awiw / Wojciech Gojke, WP
Źródło: Tel Awiw / Wojciech Gojke, WP

Jak wynika ze statystyk, w wyborze celu zimowej podróży Polacy kierują się nie tylko ciepłym klimatem, ale również świąteczną atmosferą. Świadczy o tym niesłabnąca popularność Nowego Jorku, który zajmuje 4. pozycję w rankingu najchętniej odwiedzanych miejsc na święta i 5. w rankingu ulubionych zimowych miast.

Na zwiększone zainteresowanie rodaków świątecznymi wyjazdami mają z pewnością wpływ ceny. Te z roku na rok stają się coraz bardziej atrakcyjne. Bożonarodzeniowa ucieka na Maltę czy do Turcji nie musi kosztować więcej niż 1 tys. zł. Te najtańsze wyjazdy zaczynają się już od 758 zł.

10 najchętniej wyszukiwanych miast zimą

 1. Bangkok
 2. Phuket
 3. Tel Awiw
 4. Chiang Mai
 5. Nowy Jork
 6. Lizbona
 7. Teneryfa
 8. Manila
 9. Ho Chi Minh
 10. Wenecja

10 najchętniej wyszukiwanych miast w okresie świątecznym

 1. Bangkok
 2. Tel Awiw
 3. Phuket
 4. Nowy Jork
 5. Londyn
 6. Dubaj
 7. Wenecja
 8. Sydney
 9. Ho Chi Minh
 10. Rzym
d43h711

Źródło: momondo/ WP

Analiza objęła wyszukiwania na momondo.pl z polskich i międzynarodowych adresów IP, od kwietnia do października 2017 r., dotyczące okresu świąt i Nowego Roku (od 12 grudnia do 7 stycznia) oraz okresu zimowego (od 1 grudnia do 28 lutego), w porównaniu do analogicznych okresów w 2016 r.

Zobacz też: Zima pod palmami. Najtańsze kierunki na sezon 2017/2018

d43h711
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43h711