Trwa ładowanie...
d4acv9s

Świetne warunki na Kasprowym Wierchu. Dostępna trasa w Dolinie Gąsienicowej

Dzięki obfitym opadom śniegu, naturalna pokrywa na Kasprowym Wierchu sięga ok. 2 m, a zdjęcia białego puchu wprost zalewają media społecznościowe. Polskie Koleje Linowe poinformowały, że trasa narciarska w Dolinie Gąsienicowej jest otwarta dla narciarzy.
Share
Przygotowania do uruchomienia kolejki trwały kilka dni.
Przygotowania do uruchomienia kolejki trwały kilka dni.Źródło: PKL
d4acv9s

Od kilku dni media społecznościowe zalewają zdjęcia i filmy gigantycznych zasp śnieżnych w górach. Największą popularnością cieszą się te, na których widać, jak zasypane jest wejście do obserwatorium na Kasprowym, a jego pracownicy muszą się przedzierać przez śnieg.

A ponieważ zima na stałe zagościła w Tatrach, to cieszą się nie tylko miłośnicy chodzenia po górach, ale i narciarze. Intensywne opady śniegu i ujemna temperatura – takie warunki atmosferyczne umożliwiły przygotowanie i udostępnienie trasy w Dolinie Gąsienicowej na Kasprowym Wierchu.

   PKL
Źródło: PKL

– Wszystkie trasy na Kasprowym Wierchu są naśnieżane wyłącznie naturalnie, dlatego termin ich otwarcia jest uzależniony od warunków atmosferycznych. Przy zbyt małej ilości śniegu nie ma możliwości przygotowania trasy. Przy obfitych opadach trasa musi być odpowiednio przygotowana i odebrana przez TOPR. Często wymaga to czasu by odkopać spod śniegu wszelkie instalacje. Bardzo intensywnie pracowaliśmy nad udostępnieniem trasy w Dolinie Gąsienicowej i zapraszamy narciarzy na Kasprowy Wierch – mówi Marian Szewczyk, dyrektor ośrodka PKL Kasprowy Wierch.

Skipassy na Kasprowy Wierch są dostępne w kasach i sklepie internetowym.

d4acv9s

W związku z zamkniętym przejazdem na trasę w Dolinie Goryczkowej, powrót z Kasprowego Wierchu możliwy jest koleją kabinową. W lutym kolej główna na Kasprowy Wierch czynna jest w godz. 8 - 17. Kolej krzesłekowa w Dolinie Gąsienicowej czynna jest od godz. 8:30 do godz. 16.

Jak informują PKL, trwają intensywne prace nad przygotowaniem otwarcia trasy w Dolinie Goryczkowej. Aktualne informacje o warunkach atmosferycznych, dostępności i godzinach otwarcia tras i kolei na Kasprowym Wierchu dostępne są na stronie www.pkl.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4acv9s

Zobacz też: rajskie wakacje na Malediwach

d4acv9s

Podziel się opinią

Share
d4acv9s
d4acv9s