Takie loty nie zdarzają się często. Bilety wyprzedane w 24 h
Linia lotnicza Delta Airlines zorganizowała lot, w czasie którego pasażerowie będą mogli podziwiać całkowite zaćmienie słońca. Pomysł tak spodobał się turystom, że wszystkie bilety zostały wyprzedane w jedną dobę.
Całkowite zaćmienie słońca będzie widoczne w Ameryce Północnej i Środkowej 8 kwietnia br. Według NASA następna okazja na podziwianie takiego zjawiska będzie miała miejsce za 20 lat.
Wyjątkowy rejs
Specjalny lot o numerze 1218 ma polecieć z Austin w Teksasie do Detroit. W czasie tego rejsu pasażerowie polecą na pokładzie samolotu z dużymi oknami - A220-300. Trasa lotu również została zaplanowana tak, aby dać pasażerom jak największą szansę na bezpieczne oglądanie zaćmienia w jego szczytowym momencie.
Bilety na ten wyjątkowy lot wyprzedały się zaledwie w 24 h. Jest to zaskakujące, tym bardziej biorąc pod uwagę wysokie ceny. Kosztowały one bowiem ponad 1,1 tys. dolarów, czyli ponad 4,4 tys. zł.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
"Halo Polacy". Ile kosztuje życie Europejczyka w Egipcie? "Niektóre produkty są absurdalnie drogie"
Linia lotnicza Delta zachęca jednak do skorzystania z innych rejsów, w czasie których istnieje duże prawdopodobieństwo na zobaczenie niezwykłego zjawiska za oknami. Mowa m.in. o lotach z Detroit do White Plains, z Los Angeles do Dallas-Fort Worth, z Los Angeles do San Antonio, z Salt Lake City do San Antonio, czy z Salt Lake City do Austin w Teksasie.
Trwa ładowanie wpisu: twitter
Całkowite zaćmienie słońca
Podczas zaćmienia słońca świeci ono bez zmian, ale na niewielkich obszarach Ziemi jest całkowite lub częściowo zasłonięte przez Księżyc. Całkowite zaćmienie wygląda jednak znacznie bardziej spektakularnie. Wówczas wokół ciemnej tarczy Księżyca pojawia się promienista, choć delikatna aureola.
Aby mogło dojść do zaćmienia Słońca, muszą być spełnione dwa warunki. Po pierwsze, Księżyc musi być w fazie nowiu, a po drugie - zarówno Słońce, jak i Księżyc muszą znajdować się blisko jednego z węzła orbity Księżyca.
Źródło: news.delta.com/npr.org