Trwa ładowanie...
d1lvauu

Tatrzańska Świątynia Lodowa. W tym roku inspirowano się bazyliką św. Piotra w Watykanie

23 listopada po raz szósty otwarto Tatrzańską Świątynię Lodową. Znajduje się w słowackich Tatrach Wysokich na Hrebienoku koło Starego Smokowca. Budowla jest dostępna dla zwiedzających, których czekają niezwykłe wrażenia wizualne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tatrzańska Świątynia Lodowa robi spektakularne wrażenie.
Tatrzańska Świątynia Lodowa robi spektakularne wrażenie. (Facebook.com)
d1lvauu

Świątynia znajduje się na wysokości 1285 m.n.p.m. Zbudowano ją z 1880 bloków lodu, o łącznej wadze 225 ton. Całość spowija kopuła o średnicy 25 m, która ma chronić budowlę przed niekorzystną pogodą.

W tym roku budowniczowie inspirowali się bazyliką św. Piotra w Watykanie. Przed świątynią stoją monumentalne lodowe posągi i kolumny, nawiązujące do włoskich budowli. Witraże wykonał szklarz i projektant słowacko-greckiego pochodzenia Achilleas Sdoukos. Już po raz trzeci stworzył unikatowe dzieła do Tatrzańskiej Świątyni Lodowej.

Wstęp do lodowej bazyliki jest bezpłatny. Otwarta dla zwiedzających będzie do kwietnia 2019 r. codziennie w godz. 9:00-16:15. Na Hrebienok, gdzie zbudowano lodową świątynię, można dotrzeć kolejką naziemną ze Starego Smokowca lub pieszo oznakowanym szlakiem turystycznym.

d1lvauu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Sensacyjny kształt góry lodowej już nie taki sensacyjny. NASA publikuje więcej zdjęć

d1lvauu

Podziel się opinią

Share

d1lvauu

d1lvauu