Trwa ładowanie...

Tragedia w hotelu nad Bałtykiem. Turysta nie żyje

Do tragicznych wydarzeń doszło w miejscowości Heringsdorf na wyspie Uznam. W jednym z hoteli wykryto zwiększony poziom tlenku węgla.

Plaże w miejscowości Heringsdorf (zdjęcie ilustracyjne) Plaże w miejscowości Heringsdorf (zdjęcie ilustracyjne) Źródło: Adobe Stock, fot: Daniel Bujack
dlgr3j3
dlgr3j3

Położone na polsko-niemieckiej wyspie Uznam Heringsdorf to niewielka nadbałtycka miejscowość, w której latem wypoczywają także polscy turyści. Właśnie tam, według rzecznika lokalnej policji, we wtorek 27 lutego br. rano w jednym z hoteli wykryto duże stężenie tlenku węgla. W tamtym momencie na terenie obiektu turystycznego przebywało ponad 60 urlopowiczów.

Śmierć turysty

W hotelu w Heringsdorf doszło do prawdziwej tragedii. 56-letni turysta, który spędzał tam urlop z 52-letnią małżonką, zmarł przez ulatniający się czad. Medycy, którzy przyjechali na miejsce, nie byli już w stanie uratować obywatela Niemiec, pochodzącego z Bawarii. Kobieta została natomiast przewieziona do szpitala.

Kilka innych osób, które skarżyły się na nudności i zawroty głowy, zostało także przetransportowanych do pobliskich placówek medycznych. - Wszyscy jesteśmy głęboko poruszeni tym, co się stało. Panuje bardzo niespokojna atmosfera - przyznała Laura Isabelle Marisken, burmistrz Heringsdorf. 

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Chcą pobić rekord Guinnessa. "Nikt jeszcze tego nie zrobił"

dlgr3j3

Wszyscy goście zostali natychmiast ewakuowani z hotelu i zakwaterowani w innym obiekcie. Tego samego dnia po południu turyści mogli już zabrać swoje rzeczy z pokoi hotelowych.

Tragiczne zdarzenia

Na miejsce tragedii oprócz policji i pogotowia przyjechało także kilkudziesięciu strażaków. Niestety po śmiertelnym wypadku w hotelu wiele pytań wciąż pozostaje bez odpowiedzi. W najbliższym czasie odpowiednie służby będą starały się wyjaśnić dokładne okoliczności sprawy.

Do zatruć czadem dochodzi najczęściej w okresie jesienno-zimowym. W przypadku narażenia na zatrucie konieczne jest natychmiastowe opuszczenie pomieszczenia i jak najszybsze zapewnienie dostępu świeżego powietrza. Leczenie stosowane w przypadku zatrucia tlenkiem węgla polega przede wszystkim na tlenoterapii konwencjonalnej i w komorach hiperbarycznych. Niestety po zatruciu może dojść do powikłań, takich jak zmiany w układzie nerwowym, zaburzenia pamięci i koncentracji, bezsenność, nerwobóle, a także zapalenie płuc.

dlgr3j3

Źródło: nordkurier.de

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dlgr3j3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlgr3j3

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj