Trwa ładowanie...
d2b1c1c

Turyści wybierają Polskę. W tym roku będzie ich najwięcej

Nasz kraj odwiedza coraz więcej gości, a polskie miasta polecane są przez zagraniczne magazyny. Wygląda na to, że w tym roku padnie rekord liczby turystów, którzy zdecydowali się przyjechać do kraju nad Wisłą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Skutecznie reklamują Polskę także turyści, którzy już wcześniej ją odwiedzili
Skutecznie reklamują Polskę także turyści, którzy już wcześniej ją odwiedzili (Shutterstock.com)
d2b1c1c

Dominik Borek, wicedyrektor Departamentu Turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki powiedział w rozmowie z TVN24, że najprawdopodobniej liczba turystów, którzy w tym roku odwiedzą Polskę przekroczy 20 milionów. Zgodnie z danymi resortu to prawie pół miliona więcej niż w ubiegłym roku. W 2018 r. liczba gości z zagranicy wyniosła 19,6 mln, a w 2017 r. 18,3 mln.

Polska zajmuje 20. pozycję na liście najchętniej odwiedzanych państw świata. Wpływ na to ma poczucie bezpieczeństwa, którego doświadczają zagraniczni goście odwiedzając nasz kraj - w odróżnieniu od wielu innych państw Europy Zachodniej. Wiele z nich straciło zaufanie turystów ze względu na kryzys migracyjny czy ataki terrorystyczne w minionych latach.

d2b1c1c

Dzięki licznym rekomendacjom Polska zaczyna być coraz bardziej widoczna na turystycznej mapie Europy. Już któryś raz promowana jest przez prestiżowy magazyn Lonely Planet, który w tym roku poleca Łódź. Zagraniczni turyści najchętniej odwiedzają województwa: mazowieckie, małopolskie, dolnośląskie, zachodniopomorskie i pomorskie. Z miast w czołówce są: Kraków, Warszawa, Wrocław, Gdańsk, Poznań i Łódź.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Tak przyciągniemy zagranicznych turystów?

d2b1c1c

Podziel się opinią

Share
d2b1c1c
d2b1c1c