Trwa ładowanie...
d21datb

Turyści wybierają Polskę. W tym roku będzie ich najwięcej

Nasz kraj odwiedza coraz więcej gości, a polskie miasta polecane są przez zagraniczne magazyny. Wygląda na to, że w tym roku padnie rekord liczby turystów, którzy zdecydowali się przyjechać do kraju nad Wisłą.
Share
Skutecznie reklamują Polskę także turyści, którzy już wcześniej ją odwiedzili
Skutecznie reklamują Polskę także turyści, którzy już wcześniej ją odwiedziliŹródło: Shutterstock.com
d21datb

Dominik Borek, wicedyrektor Departamentu Turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki powiedział w rozmowie z TVN24, że najprawdopodobniej liczba turystów, którzy w tym roku odwiedzą Polskę przekroczy 20 milionów. Zgodnie z danymi resortu to prawie pół miliona więcej niż w ubiegłym roku. W 2018 r. liczba gości z zagranicy wyniosła 19,6 mln, a w 2017 r. 18,3 mln.

Polska zajmuje 20. pozycję na liście najchętniej odwiedzanych państw świata. Wpływ na to ma poczucie bezpieczeństwa, którego doświadczają zagraniczni goście odwiedzając nasz kraj - w odróżnieniu od wielu innych państw Europy Zachodniej. Wiele z nich straciło zaufanie turystów ze względu na kryzys migracyjny czy ataki terrorystyczne w minionych latach.

d21datb

Dzięki licznym rekomendacjom Polska zaczyna być coraz bardziej widoczna na turystycznej mapie Europy. Już któryś raz promowana jest przez prestiżowy magazyn Lonely Planet, który w tym roku poleca Łódź. Zagraniczni turyści najchętniej odwiedzają województwa: mazowieckie, małopolskie, dolnośląskie, zachodniopomorskie i pomorskie. Z miast w czołówce są: Kraków, Warszawa, Wrocław, Gdańsk, Poznań i Łódź.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Tak przyciągniemy zagranicznych turystów?

d21datb

Podziel się opinią

Share
d21datb
d21datb