Tychy. Atrakcje. Co warto zobaczyć
W latach 50. XX wieku Tychy stały się najpierw sypialnią Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, a następnie miejscem rozwoju przemysłu motoryzacyjnego. Jakie są tu atrakcje? Co warto zobaczyć?
13.07.2011 | aktual.: 10.11.2019 15:29
W latach 50. XX wieku miasto stało się najpierw sypialnią Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, a następnie miejscem rozwoju przemysłu motoryzacyjnego.
Ale Tychy mają też blisko 400-letnie tradycje w ważeniu piwa, dlatego warto wybrać się do Muzeum Piwowarstwa. Na terenie Browarów Książęcych odrestaurowano kilka budynków z XIX i początku XX wieku, m.in. willę Müllera, bednarnię, smolarnię i warzelnię.
Hotel Piramida
Niezwykle ciekawy i oryginalny hotel w kształcie piramidy, łączący komfortowe apartamenty i stylowe wnętrza z Centrum Terapii Naturalnej i Centrum Zdrowia i Urody. Zaliczane do 10 najlepszych SPA w Polsce, oferuje niezliczoną liczbę różnego rodzaju zabiegów: od odnowy biologicznej, poprzez fizykoterapię czy zabiegi kosmetyczne. Goście mogą korzystać z szerokiej oferty masaży: leczniczych, relaksacyjnych, sportowych, limfatycznych, antycellulitowych, wykonywanych stemplami, gorącymi i zimnymi kamieniami oraz z hydroterapii (bicze szkockie, kąpiele, hydromasaże), jak również z magnetoterapii, elektroterapii, ultradźwięków czy laseroterapii. Terapie prowadzone są także przy pomocy światłolecznictwa i inhalacji. Terapia czaszkowo-krzyżowa polecana jest osobom cierpiącym na bóle głowy, migreny, bóle pleców, problemy ze wzrokiem i słuchem czy mającym kłopoty z koncentracją. Polega ona na delikatnym uciskaniu w obrębie czaszki kości krzyżowej i kręgosłupa, co przywraca energię i siły witalne organizmu. Odwiedzający
Piramidę mogą zrelaksować się w saunie z koloroterapią, poćwiczyć w studio fitness i podczas aqua aerobiku. Obiekt zaprasza do odwiedzenia dwóch punktów Piramidy, gdzie pozytywna energia jest najintensywniejsza. Jest to Komnata Energetyczna w Podziemiach Ozyrysa, gdzie lecznicza energia pochodzi z czakramu tyskiego. Pozytywnie działa na ogólną kondycję organizmu i przywraca radość życia. Kolejne miejsce to Piramidon, w którym goście poddają się autorelaksacji i energetyzacji. Dzięki pobytowi w tej najwyższej, oszklonej części Piramidy odzyskują harmonię życia i siły witalne.
Do dyspozycji gości są również seanse bioenergoterapeutyczne prowadzone przez światowej sławy uzdrowiciela Tadeusza Ceglińskiego, twórcę leczniczej piramidy. Proponowane są terapie grupowe lub indywidualne. Terapia pomaga osobom cierpiącym na bóle głowy, nerwice, stany lękowe, bezsenność, depresje, choroby krtani, uszu i wady wymowy. Przynosi efekty w leczeniu chorób oczu, wątroby i trzustki, stwardnienia rozsianego, guzów sutków czy chorób układu pokarmowego. W przerwach między zabiegami hotel zaprasza do restauracji serwującej dania kuchni polskiej i międzynarodowej, do kawiarni i herbaciarni, jak również do baru Ramzes. Latem można posiedzieć w letnim ogródku. Komfortowy, 1-osobowy pokój kosztuje 410 zł. Cena obejmuje śniadanie i korzystanie z basenu z hydromasażami oraz studia fitness.
Hotel Piramida SPA&Wellness ul. Sikorskiego 100 43-100 Tychy (32) 325 78 78 sekretariat@piramida-ceglinski.pl *www.piramida-ceglinski.pl *
Okolica
*Kobiór-Promnice *(10 km). Zameczek położony jest w środku lasu, nad Jeziorem Paprocańskim, na miejscu XVIII-wiecznego dworku Promniców. Autorem projektu był królewski architekt Olivier Pavelt. Obecny obiekt to kopia z 1868 roku.
*Bieruń *(6 km). Najcenniejszym zabytkiem jest drewniany kościół cmentarny św. Walentego (1598-1628).
Tutył: SPA i uzdrowiska Autor: Ewa Standzoń-Gierak, Mierosław Osip-Pokrywka