Ukochane miejsce Tiny Turner. Znajduje się w sercu Europy
Ostatnie prawie 30 lat swojego życia Tina Turner spędziła w Szwajcarii, gdzie przeprowadziła się w 1995 r. Początkowo zamieszkała w położonym w górach Zuerichbergu, ale już trzy lata później przeniosła się do wyjątkowego miejsca, w którym została aż do śmierci.
25.05.2023 | aktual.: 25.05.2023 14:11
Jak informuje szwajcarski portal 20 min.ch, Tina Turner ostatnie prawie 30 lat życia spędziła w tym europejskim kraju. Artystka przeprowadziła się do Szwajcarii w 1995 r. Po trzech latach przeniosła się z położonego w górach Zuerichbergu, do Kuesnacht, do Chateau Algonquin nad jeziorem Zuryskim, 8 km od centrum Zurychu.
Ukochane miejsce Tiny Turner
"Powodem przeprowadzki do Kuesnacht była chęć Tiny Turner, aby zamieszkać nad samym brzegiem jeziora" – opisuje szwajcarski portal.
"Chociaż majątek Tiny Turner szacowano na ponad 200 mln franków, królowa rock and rolla mieszkała w wynajmowanym Chateau Algonquin. Do 2020 roku nieruchomość należała do fotografa Kaspara Fleischmanna" – dowiedział się portal.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Trzy lata temu willa zmieniła właściciela, została sprzedana rodzinnej firmie Swiss Krono Group z Lucerny. Mimo tych zmian, Turner pozostawała nadal najemczynią posiadłości.
Czytaj także: Polka o życiu w Szwajcarii: "To kraj ścisłych zasad"
Co ciekawe mieszkała tam aż do samej śmierci, mimo że we wrześniu 2021 roku Turner wraz z mężem, Szwajcarem Erwinem Bachem, zakupiła "ekskluzywną wiejską posiadłość" w Staefa koło Zurychu, nad samym brzegiem Jeziora Zuryskiego.
Ta stuletnia posiadłość była wcześniej własnością przedsiębiorcy z branży kasyn Hansa Jecklina. Jej powierzchna to 24 tys. m kw., w skład wchodzi dziesięć budynków (dom i inne zabudowania), a także staw, strumień, basen i molo. Wartość tej nieruchomości szacowana jest na 70 mln franków.
Czytaj także: Szwajcaria. Życie codzienne oczami Polki
Jak dowiedział się 20min.ch, zakupem posiadłości w Staefa był zainteresowany także szwajcarski tenisista Roger Federer, jednak "surowe przepisy kantonalne uniemożliwiły mu dokonania transakcji".