Ukochane miejsce Tiny Turner. Znajduje się w sercu Europy
Ostatnie prawie 30 lat swojego życia Tina Turner spędziła w Szwajcarii, gdzie przeprowadziła się w 1995 r. Początkowo zamieszkała w położonym w górach Zuerichbergu, ale już trzy lata później przeniosła się do wyjątkowego miejsca, w którym została aż do śmierci.
Jak informuje szwajcarski portal 20 min.ch, Tina Turner ostatnie prawie 30 lat życia spędziła w tym europejskim kraju. Artystka przeprowadziła się do Szwajcarii w 1995 r. Po trzech latach przeniosła się z położonego w górach Zuerichbergu, do Kuesnacht, do Chateau Algonquin nad jeziorem Zuryskim, 8 km od centrum Zurychu.
Ukochane miejsce Tiny Turner
"Powodem przeprowadzki do Kuesnacht była chęć Tiny Turner, aby zamieszkać nad samym brzegiem jeziora" – opisuje szwajcarski portal.
"Chociaż majątek Tiny Turner szacowano na ponad 200 mln franków, królowa rock and rolla mieszkała w wynajmowanym Chateau Algonquin. Do 2020 roku nieruchomość należała do fotografa Kaspara Fleischmanna" – dowiedział się portal.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
"Halo Polacy". Odwiedziła 37 włoskich miast. "Nie wyobrażałam sobie, że można tak żyć”
Trzy lata temu willa zmieniła właściciela, została sprzedana rodzinnej firmie Swiss Krono Group z Lucerny. Mimo tych zmian, Turner pozostawała nadal najemczynią posiadłości.
Czytaj także: Polka o życiu w Szwajcarii: "To kraj ścisłych zasad"
Co ciekawe mieszkała tam aż do samej śmierci, mimo że we wrześniu 2021 roku Turner wraz z mężem, Szwajcarem Erwinem Bachem, zakupiła "ekskluzywną wiejską posiadłość" w Staefa koło Zurychu, nad samym brzegiem Jeziora Zuryskiego.
Ta stuletnia posiadłość była wcześniej własnością przedsiębiorcy z branży kasyn Hansa Jecklina. Jej powierzchna to 24 tys. m kw., w skład wchodzi dziesięć budynków (dom i inne zabudowania), a także staw, strumień, basen i molo. Wartość tej nieruchomości szacowana jest na 70 mln franków.
Czytaj także: Szwajcaria. Życie codzienne oczami Polki
Jak dowiedział się 20min.ch, zakupem posiadłości w Staefa był zainteresowany także szwajcarski tenisista Roger Federer, jednak "surowe przepisy kantonalne uniemożliwiły mu dokonania transakcji".