Trwa ładowanie...
d2rumd6

USA - posiadłość Prince'a dostępna dla turystów

Fani Prince'a na całym świecie są zachwyceni. Od 28 października br. jego posiadłość - Paisley Park - będzie otwarta dla zwiedzających. Muzeum Prince’a, który zmarł w kwietniu br., będzie zarządzać firma Graceland Holdings, nadzorująca Graceland w Memphis – ranczo i muzeum Elvisa Presleya.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
USA - posiadłość Prince'a dostępna dla turystów
(northfoto/Shutterstock)
d2rumd6

Posiadłość o powierzchni ponad 6 tys. m kw. mieści się w miasteczku Chanhassen, na przedmieściach Minneapolis (w stanie Minnesota). Na jej terenie znajduje się studio nagraniowe, w którym Prince pracował nad ok. 30 albumami. Zwiedzający będą mogli zobaczyć to miejsce, ale także salę prób, halą koncertową, biuro, sypialnię z królewskim łożem i wiszącym nad nim lustrem oraz szklaną piramidę, która świeciła się na purpurowo, gdy Prince był na miejscu.

Podczas zwiedzania obiektu fani muzyka będą mogli zobaczyć całą masę jego rzeczy osobistych, w tym kultową garderobę, nagrody, instrumenty muzyczne, dzieła sztuki i motocykle. W obiekcie wyświetlane będą także mało znane filmy z życia Prince’a.

We've got the museum, now let's get National Historic Landmark status! @Prince #PaisleyPark 💜https://t.co/m3e3eCYJZ5 pic.twitter.com/1K2g8GybPX

d2rumd6

— Purple Legacy (@LegacyPurple) 25 października 2016

Zarządcy obiektu przewidują, że muzeum powinno przyciągnąć ok. 600 tys. zwiedzających rocznie.

Wstęp do obiektu kosztuje 38,5 dolara (ok. 153 zł). Za wycieczkę VIP (z przewodnikiem i dostępem do większej liczby pomieszczeń) zapłacimy 100 dolarów (ok. 397 zł). Na miejscu nie można robić zdjęć ani nagrywać filmów.

Ilona Raczyńska

d2rumd6

Podziel się opinią

Share

d2rumd6

d2rumd6