Trwa ładowanie...
d3sej6z

Ustronie Morskie

Największe atrakcje
Kraj:
Położenie:

Pomorze Zachodnie

Strefa czasowa:

UTC + 1 godz.

Waluta:

PLN

Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY

Ustronie Morskie - bałtycki raj dla plażowiczów

Ustronie Morskie dzieli od słynnego Kołobrzegu tylko 10 minut pociągiem. Ta niewielka wieś letniskowa jest jednak równie popularne co duże kurorty nad Morzem Bałtyckim. Najbliżej położone większe miasto to leżący 29 kilometrów dalej Koszalin. A pobliskie miejscowości letniskowe to Mielno i Pobierowo – które odwiedzimy, jadąc około 30 kilometrów na zachód i na wschód od Ustroni Morskiej.

Na miejsce najłatwiej dotrzeć z Kołobrzegu, gdzie kursują pociągi i autobusy z wielu miast Polski.

Ustronie Morskie – atrakcje

Morski klimat i walory letniskowe Ustroni Morskiej są podstawowym atutem okolicy. Warto docenić niewielką odległość od innych podobnych miejsc nad polskim wybrzeżem. Bałtyk kusi turystów licznymi plażami, możliwością kąpieli w morzu i okolicznymi atrakcjami. Co prawda Morze Bałtyckie nie zawsze jest ciepłe, ale możliwość powrotu co roku do ulubionego pensjonatu i nadmorskiej restauracji ze zdrowymi morskimi rybami darzy sentymentem większość nadmorskich wczasowiczów. Plaża ma w Ustroniu Morskim ponad dwa kilometry, więc jest gdzie poleżeć i poplażować.

Ciekawą atrakcją Ustronia Morskiego jest dąb Bolesław i Warcisław, czyli słynne liczące około 800 lat najstarsze dęby szypułkowe w Polsce. To pomniki przyrody, do których możemy wybrać się na wycieczkę rowerową, kiedy chwilowo znudzi się nam plażowanie.

W Ustroniu Morskim istnieje możliwość wynajęcia rowerów dla całej rodziny, co doskonale urozmaici typowe nadmorskie spędzanie czasu. Jest to rozwiązanie dla osób ceniących aktywny wypoczynek.

Ustronie Morskie – co warto zjeść

Przede wszystkim ryby, zwłaszcza zdrowe i smaczne ryby z Morza Bałtyckiego. Po drugie okoliczną ciekawostką są przetwory z gęsiny, a w szczególności pasztet z gęsiny. Mięso inne niż rybie w tych okolicach przez długi czas stanowiło rarytas, więc stanowi w kuchni regionalnej Pomorza Zachodniego pewien Rarytas. Warto zwrócić uwagę na oryginalne i zaskakujące lokalne przysmaki jak ciasteczka ze... skwarkami.

Ustronie Morskie – kiedy warto jechać

Najwięcej turystów odwiedza Ustronie Morskie oczywiście latem. Wtedy ta miejscowość letniskowa cieszy się największą popularnością, dlatego warto pomyśleć przed terminem urlopu o zarezerwowaniu noclegu w Ustroniu Morskim. Tego z pewnością nie zabraknie, bo Ustronie Morskie dysponuje wieloma hotelami i pensjonatami.

Ustronie Morskie – co warto odwiedzić w okolicy?

W okolicy Ustronia Morskiego mamy wile ciekawych miejsc do odwiedzenia. Blisko stąd do Pobierowa, gdzie odwiedzimy Magiczny Domek, oraz do całego kompleksu turystycznego Kołobrzegu, gdzie mamy do dyspozycji wiele atrakcji. Kiedy już spędzimy na nadmorskiej plaży tyle czasu, ile chcemy oraz zjemy w okolicznej restauracji, przyjdzie czas na dodatkowe atrakcje.

Miejscowość Ustronie Morskie swoje najlepsze czasy zaczęła w momencie uruchomienia trasy kolejowej z Kołobrzegiem w 1899 roku, gdzie nadal często kursują pociągi, które pozwalają nam na poznanie pobliskich atrakcji Ustroni Morskiej. W Kołobrzegu warto zobaczyć bazylikę pw. Wniebowzięcia NMP, Kamienicę mieszczańską z XV w., Pałac rodziny Brunszwickich oraz odwiedzić Muzeum Oręża Polskiego. Warto też isć na kołobrzeskie molo i latarnię w Kołobrzegu. W Koszalinie warto wejść na Górę Chełmską.

Ustronie Morskie
Przykładowe ceny

Smażona ryba z suruwką i frytkami od 25 zł
Piwo w sklepie od 2,5 zł
Piwo w barze od 6 zł

Komunikacja

Pociągiem z Kołobrzegu jedziemy do Ustronia Morskiego 10 minut. Na miejscu pieszo i rowerami.

Co warto zobaczyć
Orientacyjna odległość

487 z Warszawy

Noclegi

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3sej6z
d3sej6z
d3sej6z