Trwa ładowanie...
d1e4ygv

Ustronie Morskie - zniknęła bałtycka plaża

Orkan "Ksawery" zaatakował Ustronie Morskie (woj. zachodniopomorskie). W wyniku gwałtownego sztormu pod wodą zniknęła położona u stóp klifu plaża, która należy do najpiękniejszych w naszym kraju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ustronie Morskie - zniknęła bałtycka plaża
(Maciej Grala / www.miastokolobrzeg.pl)
d1e4ygv

Pomorze Zachodnie walczy z żywiołem. Trwa usuwanie skutków i szkód, które wyrządził wiatr. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Odwołano zajęcia w 27 szkołach w regionie. Ucierpiały zarówno centra miast, jak i nadmorskie kurorty.

Ustronie Morskie, a szczególnie położona u stóp klifu malownicza plaża zniknęły pod wodą.

Strażacy z OSP Ustronie Morskie i pracownicy ZDP (np. na ul. Kolejowej, Okrzei) na bieżąco usuwają przewrócone drzewa stwarzające zagrożenie.

fot. www.ustroniemorskie.pl

d1e4ygv

Ustronie Morskie to położona na skraju zachodniej części Wybrzeża Słowińskiego miejscowość, która słynęła niegdyś z dobroczynnego działania tutejszej wody morskiej i walorów zdrowotnych. Picie jej zalecano ponoć przy dolegliwościach gastrycznych i nerek. Dziś jest miastem przyciągającym rzesze turystów z całej Polski. Tutejsze plaże należą do jednych z najbardziej malowniczych nad Bałtykiem. Położenie u podnóża niewielkiego klifu dodaje miejscu uroku i sprawia, że Ustronie Morskie to jedno z najpopularniejszych kąpielisk na zachodnim wybrzeżu Bałtyku. Dużą atrakcję stanowią 2 mola (w Ustroniu i Sianożętach) wybiegające w morze na ponad 100 metrów.

IAR/at/if

d1e4ygv

Podziel się opinią

Share

d1e4ygv

d1e4ygv