Trwa ładowanie...
Wakacje.pl
Nocowanie.pl
Plaże
Wyspy
Egzotyka
W Podróży
Miasta
Poza miastem
Ludzie
Wideo
Zobacz inne
Najnowsze
Popularne

Uszkodził zabytkową mozaikę w Pompejach, bo chciał mieć lepsze ujęcie

Amerykański turysta został zatrzymany z powodu naruszenia zabytkowej mozaiki. Jak tłumaczył najpierw strażnikowi, a później policji - nie zrobił tego specjalnie. Ten fragment przeszkadzał mu w zrobieniu odpowiedniego zdjęcia, więc przeniósł go w inne miejsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mozaika przy wejściu do zabytkowej budowli
Mozaika przy wejściu do zabytkowej budowli (Shutterstock.com)

Zdarzenie miało miejsce w Domu Żeglarza, odkrytym w 1871 r. dwupiętrowym budynku, którego nazwa pochodzi od mozaiki, znalezionej w ruinach zabytkowej budowli. Przedstawia ona sześć statków i zdobi wejście do obiektu. W 2017 ruiny budowli zostały odnowione i przeznaczone do użytku turystycznego.

Turysta został zatrzymany po tym jak jeden ze strażników zauważył, że część mozaiki znajduje się nie na swoim miejscu. Amerykanin tłumaczył, że nie chciał zniszczyć zabytku, po prostu przeszkadzała mu ona w zrobieniu idealnego zdjęcia.

Konserwatorzy są w trakcie naprawiania cennego reliktu i apelują do turystów o "zbiorową świadomość wspólnego dziedzictwa kulturowego" i traktowanie zabytków z większym szacunkiem. Mimo iż działanie tego turysty nie było świadome, to mogło nieść za sobą poważne konsekwencje.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Łażany - park niechcianych zabytków [Łowcy Przygód]

Podziel się opinią

Share
Slot