Trwa ładowanie...

W Alpach powstanie hotel przypominający wielki, górski kryształ?

Niby wszystko już było, ale z czymś takim mamy do czynienia po raz pierwszy. Stworzony przez Andriia Rozhko projekt alpejskiego hotelu fascynuje i przeraża jednocześnie. Niebywała konstrukcja miałaby być "przyklejona" do stoku, a na szczycie znajdowałoby się lądowisko dla helikopterów.

W Alpach powstanie hotel przypominający wielki, górski kryształ?Źródło: Behance.net, fot: Andrii Rozhko
dbpihkg
dbpihkg

Andrii Rozhko pracuje na co dzień w Dubaju, co może tłumaczyć rozmach jego alpejskiego projektu. Futurystyczny zamysł hotelu, przypominającego olbrzymi, górski kryształ, jest inspirowany przez topografię Alp. Przeszklona konstrukcja ma pozwalać na podziwianie majestatycznego krajobrazu, a prywatne piętra połączone windą oraz lądowisko dla helikopterów dodatkowo rozpalają wyobraźnię.

behance.net/andrerosh
Źródło: behance.net/andrerosh, fot: behance.net/andrerosh

Elewacja miałaby być zbudowana ze specjalnych, szklanych paneli w kształcie trójkątów o różnej wielkości. Projekt zakłada wykorzystanie górskich uskoków i skalnych szczelin, co pozwoliłoby przywrzeć konstrukcji do jednego ze stoków w najwyższym łańcuchu górskim Europy.

behance.net/andrerosh
Źródło: behance.net/andrerosh, fot: behance.net/andrerosh

Śmiały koncept projektanta z Dubaju na razie pozostaje w sferze wyobrażeń. Stworzenie przeszklonego hotelu z pewnością będzie olbrzymim wyzwaniem dla inżynierów, sądząc jednak po entuzjastycznych reakcjach internautów z całego świata – „górski kryształ” cieszyłby się olbrzymim wzięciem, wśród (szczególnie zamożnych) turystów.

dbpihkg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbpihkg