Trwa ładowanie...
d1kytg6
chiny

W Chinach Rok Ognistej Świni bez świń w TV

Chińska telewizja państwowa CCTV postanowiła "unikać nadawania wizerunków świń", by nie urażać uczuć ok. 18 mln chińskich muzułmanów, choć za kilka tygodni w Chinach przypadnie świętowanie Nowego Roku księżycowego, który tym razem będzie rokiem zodiakalnej Ognistej Świni.

Share
d1kytg6

_ Chińska telewizja państwowa CCTV postanowiła \"unikać nadawania wizerunków świń\", by nie urażać uczuć ok. 18 mln chińskich muzułmanów, choć za kilka tygodni w Chinach przypadnie świętowanie Nowego Roku księżycowego, który tym razem będzie rokiem zodiakalnej Ognistej Świni. _

Chiński nowy rok rozpocznie się 18 lutego 2007 i potrwa do 2 lutego 2008. Jego patronką będzie Ognista Świnia.

W całych Chinach, podobnie jak i w dużej części Azji z okazji nowego roku pojawiają się wszędzie wizerunki patronującego mu zodiakalnego zwierzęcia - w postaci zabawek, maskotek, na plakatach.

CCTV nie podała oficjalnie o najnowszym ograniczeniu, ale kiedy szwajcarska grupa Nestle chciała wykorzystać w swojej kampanii reklamowej rysunek świnki, okazało się, że wizerunek tego zwierzęcia jest niewskazany.

Podobnie agencja reklamowa Mindshare z Szanghaju została poinformowana, żeby nie umieszczać świnek w swoich reklamach.

d1kytg6

Wyznawcy Proroka w Chinach stanowią grupę zróżnicowaną pod względem kulturowym, rozsianą po różnych prowincjach. W jej skład wchodzą m.in. Turkmeni, Mongołowie, Ujgurowie z północno- zachodniej prowincji Sinkiang (Xinjiang).

Nie tylko w Chinach rok świni sprawił kłopot: oburzony poczuł się imam Wielkiego Meczetu w Tajpej, któremu władze Tajwanu przysłały życzenia na kartce z czterema różowymi prosiaczkami.

(PAP)

d1kytg6

Podziel się opinią

Share
d1kytg6
d1kytg6