Trwa ładowanie...
d2rumd6

W Niemczech powstaje replika gdańskiego Żurawia. Do złudzenia przypomina oryginał

Słynny Żuraw z Gdańska doczeka się wkrótce kopii. Właśnie trwają ostatnie prace wykończeniowe. Obiekt będzie jedną z atrakcji w parku rozrywki Hansa Park w miejscowości Sierksdorf.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Replika jest budowana na podstawie zdjęć i oględzin oryginału
Replika jest budowana na podstawie zdjęć i oględzin oryginału (Materiały prasowe)
d2rumd6

Ulokowany na Długim Pobrzeżu Żuraw to jeden z symboli Gdańska. Jednak już za kilka tygodni jeszcze więcej osób dowie się o wizytówce stolicy Pomorza. To za sprawą mniejszego bliźniaka Żurawia, który powstaje nad Zatoką Lubecką. Replika jest budowana (na podstawie zdjęć i oględzin oryginału) w lunaparku Hansa Park w miejscowości Sierksdorf, położonej w landzie Szlezwik-Holsztyn na północy Niemiec.

   Materiały prasowe

Jak informuje portal trojmiasto.pl, kopia będzie mniejsza od gdańskiej atrakcji – jej wysokość wyniesie 20 m (Żuraw ma 28 m). Do budowy użyto żelbetu, drewna, cegieł i ręcznie wykonanych dachówek. Na szczycie znajdzie się podobizna żurawia, która będzie pełniła funkcję wiatrowskazu. Na inwestycję wydano 1,5 mln euro. Ma być gotowa w sezonie letnim.

   Materiały prasowe

Najsłynniejsze repliki zabytków w jednym miejscu

d2rumd6

Lunapark jest podzielony na 11 stref, z czego jedna to "Hanza w Europie". Znajdują się w niej najsłynniejsze zabytki miast, które niegdyś wchodziły w skład Hanzy (dawny związek handlowy miast na północy Europy) - m.in. Lubeki, Rostocku, Hamburga, Brugii, Visby, Kopenhagi, Bergen czy Londynu .

   Materiały prasowe

Polskie akcenty w Hansa Parku

Nie tylko Żuraw, ale też kopie dwóch kamieniczek z Krakowa ozdobią niemiecki park. Nie bez powodu. Kraków, nazwany na stronie internetowej niemieckiego lunaparku "Polską Florencją", choć nie leży nad morzem, także był miastem członkowskim Ligi Hanzeatyckiej.

d2rumd6

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2rumd6

Podziel się opinią

Share

d2rumd6

d2rumd6