Trwa ładowanie...
d4ajrtd

W Poznaniu kolejna edycja Aerofestivalu. To największa tego typu impreza w Europie

Ponad 10 godz. pokazów i dziesiątki statków powietrznych zapowiadają organizatorzy 3. edycji Międzynarodowych Pokazów Lotniczych Aerofestival. Twórcy wydarzenia potwierdzili, że największa w Europie impreza lotnicza odbędzie się w maju na poznańskim lotnisku Ławica.
Share
Ubiegłoroczną edycję wydarzenia odwiedziło ponad 40 tys. osób.
Ubiegłoroczną edycję wydarzenia odwiedziło ponad 40 tys. osób.Źródło: Aerofestival / PAP, Fot: Jakub Kaczmarczyk
d4ajrtd

– Po wielu miesiącach ciężkiej pracy możemy oficjalnie zapowiedzieć kolejną edycję Aerofestivalu. Jesteśmy przekonani, iż będzie to wydarzenie wyjątkowe, które sprosta oczekiwaniom wszystkich – zarówno fanów lotnictwa, jak i całych rodzin, chcących spędzić czas wolny w unikatowy sposób – mówi z dumą Tomasz Kobierski, wiceprezes Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Jak dodał, ubiegłoroczną edycję wydarzenia odwiedziło ponad 40 tys. osób, którzy podziwiali pokazy lotnicze w wykonaniu najlepszych pilotów z całego świata. Uczestnicy imprezy mieli okazję także przyjrzeć się z bliska ekspozycji statycznej statków powietrznych wszystkich kategorii – od śmigłowców, szybowców, przez samoloty transportowe, po statki ponaddźwiękowe.

   Aerofestival / PAP
Źródło: Aerofestival / PAP

Trzecia edycja wydarzenia odbędzie się 19 i 20 maja na terenie portu lotniczego Poznań-Ławica. Jak podkreślają organizatorzy Aerofestivalu, to największa tego typu impreza w Europie, organizowana na cywilnym lotnisku. Organizatorzy zapowiadają, że w tym roku na miłośników lotnictwa czekać będzie ponad 10 godz. pokazów i dziesiątki statków powietrznych.

   Aerofestival / PAP
Źródło: Aerofestival / PAP

Specjalne pokazy w 2019 roku

Poza potwierdzeniem kolejnej edycji wydarzenia, organizatorzy już planują specjalne pokazy podczas 4. edycji w 2019 r. Mają one nawiązywać do 100-lecia wyzwolenia Lotniska Ławica podczas Powstania Wielkopolskiego. Warto przypomnieć, że właśnie stoczona w 1919 r. Bitwa o Ławicę dała początek polskiemu lotnictwu.

d4ajrtd

Źródło: PAP

Zobacz też: Tak powstaje Boeing 737

d4ajrtd

Podziel się opinią

Share
d4ajrtd
d4ajrtd