Trwa ładowanie...

Wakacje 2020. Cypr. Polska na liście krajów, z których turyści będą mogli przyjechać na urlop

Od 9 czerwca wakacje na Cyprze będą możliwe dla obywateli 19 państw. Polacy mogą już planować urlop na wyspie Afrodyty. By wyjechać, będą musieli spełnić tylko jeden warunek.

Share
Wakacje 2020. Cypr. Polska na liście krajów, z których turyści będą mogli przyjechać na urlop
Źródło: Shutterstock
d1ivegl

Życie na Cyprze powoli wraca do normy. W ubiegłym tygodniu otwarte zostały salony fryzjerskie i kosmetyczne oraz restauracje i bary na świeżym powietrzu. Ale to tylko początek.

Hotele zaczną działać od 1 czerwca. oczywiście będą w nich obowiązywały zasady zachowania higieny i bezpieczeństwa. Na plażach turyści będą musieli przestrzegać nakazu zachowania 4 m dystansu między parasolami.

Urlop na Cyprze dla Polaków

Od 9 czerwca na wyspę będą mogli przylecieć turyści z zagranicy. Rząd przygotował listę 19 krajów, których obywatele będą mogli spędzić tam urlop. Na liście są: Grecja, Malta, Bułgaria, Norwegia, Austria, Finlandia, Słowenia, Węgry, Izrael, Dania, Niemcy, Słowacja, Litwa, Szwajcaria, Rumunia, Chorwacja, Czechy i Polska.

d1ivegl

To może być dobry pomysł na urlop, bo obecnie za tydzień wypoczynku na Cyprze zapłacimy od 1259 zł za osobę (bez wyżywienia) i 1459 zł (ze śniadaniami)
.

Wakacje na Cyprze tylko z zaświadczeniem

Warunkiem spędzenia wakacji na Cyprze, będzie posiadanie aktualnego zaświadczenia o tym, że nie jest się zakażonym koronawirusem.

Dokument informujący o tym, że dana osoba przeszła test na koronawirusa i jego wynik był negatywny, może być wydany na 72 godziny przed wylotem przez lekarza z placówki NFZ lub z prywatnego gabinetu.

Co ważne, w drugiej fazie, która zacznie się 20 czerwca, zaświadczenie będzie wymagane już tylko od Polaków, Szwajcarów, Rumunów, Chorwatów, Estończyków i Czechów.

Jak informuje PAP, przybywający na Cypr z wymienionych krajów obywatele Republiki Cypryjskiej oraz cudzoziemcy na stałe zamieszkali na wyspie także będą musieli poddać się testowi na koronawirusa, ale będą to mogli zrobić już po przylocie, a następnie przebywać w samoizolacji aż do otrzymania rezultatu.

d1ivegl

Koronawirus na Cyprze

Na Cyprze stwierdzono do tej pory 935 przypadków koronawirusa, a 17 osoby zmarły. Spośród tych, którzy zachorowali, 594 osoby uznano już za zdrowe.

Cypryjskie ministerstwo zdrowia monitoruje dane epidemiologiczne z różnych krajów, dlatego liczba państw, których obywatele będą mogli odwiedzać wyspę, będzie się zwiększać.

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Najlepsze bałtyckie plaże 2019. Gdzie jechać nad morze?

d1ivegl

Podziel się opinią

Share
d1ivegl
d1ivegl