Trwa ładowanie...
d48xjeq

Wakacje 2020. Morskie Oko. Brak miejsc parkingowych na Palenicy Białczańskiej. Turyści muszą zawracać

Tatrzański Park Narodowy uruchomił internetową rezerwację miejsc parkingowych na Palenicy Białczańskiej. Już w sobotę 4 lipca wszystkie zostały wyprzedane. Kierowcy są zbulwersowani.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Palenica Białczańska, zatłoczony parking zmusił turystów do parkowania aut na drodze
Palenica Białczańska, zatłoczony parking zmusił turystów do parkowania aut na drodze (East News)
d48xjeq

"Wczoraj po raz pierwszy od uruchomienia sprzedaży online wyprzedały się wszystkie miejsca parkingowe na Palenicy Białczańskiej na kolejny dzień, czyli na dzisiaj. Ruch dzisiaj bardzo duży" – czytamy na fanpage'u Aktualna sytuacja w Tatrach.

Wakacje 2020. Turyści nie chcą internetowej rezerwacji miejsc

d48xjeq

Do informacji zostały dołączone zdjęcia, na których widzimy rzeszę samochodów osobowych. Część kierowców stara się parkować na poboczach, na których tylko czyha policja i wystawia mandaty. Pod postem widnieją komentarze, z których wynika, że turystom nie podoba się internetowa rezerwacja miejsc.

Kierowcom, którym nie udało się zakupić biletów online, pozostają parkingi na Łysej Polanie i przy Wierchu Poroniec. Tam wolne miejsca również szybko się wypełniają. Nie ma co się dziwić. Pogoda w ten weekend sprzyja górskim wędrówkom, a sezon wakacyjny dopiero co się rozpoczął.

Morskie Oko. Jak rezerwować miejsca na parkingu?

Internetowa rezerwacja miejsc parkingowych przy najbardziej popularnym szlaku turystycznym w Tatrach jest możliwa od początku czerwca. Rezerwacji parkingu można dokonywać za pośrednictwem strony tpn.pl. Warunkiem jest jednak przyjazd na parking najpóźniej do godziny 8 rano.

Dodatkowo dzisiaj jest kilkumetrowa kolejka do kasy w drodze na Halę Gąsienicową. Każdego roku Tatry odwiedza ponad milion turystów.

d48xjeq

Obostrzenia na szlaku. Szymon Ziobrowski przestrzega i radzi, na co zwrócić uwagę

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d48xjeq

Podziel się opinią

Share

d48xjeq

d48xjeq