Trwa ładowanie...

Wakacje 2021. Od 14 maja wjazd do Grecji będzie łatwiejszy

Polacy już od 19 kwietnia mogą wjeżdżać do Grecji, ale od 14 maja będzie to jeszcze łatwiejsze. Od tego dnia Grecja otwiera cały sektor turystyczny i do tego czasu zniesiona zostanie znaczna część restrykcji związanych z epidemią koronawirusa.

Share
Grecja zachwyca na każdym kroku
Grecja zachwyca na każdym krokuŹródło: 123RF
dgkokaz

Obecnie z wizytą w Polsce przebywa grecki minister turystyki Haris Theoharis, który przyjechał m.in. po to, by spotkać się z przedstawicielami polskiego rządu i branży turystycznej. Wywiad z nim już dziś zobaczycie na WP Turystyka.

Grecja otwiera się na turystów

Jak przypomniał w rozmowie z dziennikarzami od 14 maja otwiera się na większą skalę turystyka w Grecji, a to oznacza, że otwarte będą już wszystkie lotniska w Grecji, a także plaże i muzea. Zniesione zostaną także ograniczenia w poruszaniu się pomiędzy regionami. Otwarte będą bary, restauracje, hotele i campingi.

dgkokaz

Wciąż obowiązywać będą reguły dotyczące liczby gości w restauracji czy osób w grupach oprowadzanych wycieczek.

Według informacji, które podał minister, w Grecji nadal trzeba będzie co do zasady nosić maseczki, zarówno na ulicach, jak w pomieszczeniach, nie będzie to jednak konieczne na plaży.

Grecja - zasady wjazdu

Wjazd do Grecji jest on możliwy bez kwarantanny dla osób, które zostały w pełni zaszczepione i mają zaświadczenie w języku angielskim, są ozdrowieńcami albo przedstawią negatywny wynik testu.

Przed wjazdem należy także wypełnić specjalny formularz Passenger Locator Form z danymi kontaktowymi.

dgkokaz

Urlop w Grecji - ceny

Tydzień urlopu w Grecji w maju można zarezerwować już za 780 zł od osoby (bez wyżywienia). Wycieczka all inclusive w maju to koszt od 1230 zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Wakacje 2021. Jakie kierunki wybierają Polacy?

dgkokaz

Podziel się opinią

Share
dgkokaz
dgkokaz