Trwa ładowanie...

Wakacje bez huraganu. Kiedy podróżować do egzotycznych krajów?

Wyjazdy egzotyczne tanieją. Z roku na rok przyciągając więcej turystów z Polski. Sezon właśnie się zaczyna, dlatego warto sprawdzić, kiedy wyjechać, żeby nie zmarnować urlopu i cieszyć się świetną pogodą. Ta może być bowiem kapryśna. Podpowiadamy, jak zaplanować wymarzone wakacje tak, żeby pogoda nie stała nam na przeszkodzie.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Wakacje bez huraganu. Kiedy podróżować do egzotycznych krajów?Źródło: Shutterstock.com
d13zzj4

Przepis na szybki wzrost popularności wycieczek zagranicznych? Niższe ceny lotów czarterowych oraz zwiększona liczba połączeń lotniczych. Coraz częściej wybieramy się na urlop w egzotyczne miejsca – w ubiegłym sezonie zimowym wyjechało niemal dwa razy więcej Polaków niż dwa lata temu. Podpowiadamy więc jak wybrać miejsce do spędzenia wakacji, a także jak wybrać odpowiedni kierunek.

*Wypoczynek bez huraganu *
Gdy planujemy wyjazd do egzotycznych krajów, przede wszystkim musimy dostosować termin podróży do panujących warunków. Do pory suchej i deszczowej. Oczywiście samo to nie wystarczy, żeby dobrze zaplanować swój wyjazd. Może się okazać, że nawet jeśli jest sucho, to temperatura powietrza sięga 40 stopni i nie dla wszystkich będzie to dobry moment na podróż. Z kolei w wielu miejscach po intensywnych, ale bardzo krótkich opadach w trakcie pory deszczowej, za godzinę po ulewie nie ma nawet śladu. Nie wszędzie i nie zawsze pora deszczowa oznacza to samo. Pojawia się więc następujące pytanie: gdzie wyjechać jeszcze w tym roku, a jakie podróże lepiej przełożyć?

*Ameryka Północna, Południowa i Środkowa *
Wrzesień i październik to czas, kiedy na Karaibach możemy spodziewać się deszczu i okresowych silnych wiatrów. W te rejony najlepiej wybrać się od grudnia do końca marca, kiedy klimat jest najłagodniejszy. Wiosną warunki pogodowe jeszcze są dobre. Podobnie jest w krajach Ameryki Południowej i Środkowej – w Brazylii, Panamie czy Argentynie.

wakacje.pl
Źródło: wakacje.pl

*Azja *
Jesień i zima to najlepszy moment na podróż na Malediwy, do Wietnamu czy Indii. Do Wietnamu nie zaleca się natomiast podróżować od maja do listopada. W tym czasie lepiej wybrać się też do innego popularnego miejsca - Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Tu co prawda pora deszczowa nie występuje w ogóle, jednak w końcówce i na początku roku temperatura spada do ok. 30 - 34 stopni. Jest znacznie bardziej komfortowa niż latem, wtedy osiąga wartości nawet powyżej 40 stopni.

Okres od listopada do kwietnia to również dobry moment na podróż do Tajlandii. Planując podróż warto wziąć też pod uwagę późniejsze miesiące, od czerwca do października. Trwająca wtedy pora deszczowa oznacza najczęściej tylko przelotne opady i okresowe wiatry, jednak we wrześniu i październiku może padać kilka dni pod rząd.

wakacje.pl
Źródło: wakacje.pl

*Afryka *
Podobnie jest na Wyspach Zielonego Przylądka – najlepszy okres na podróż to miesiące od lutego do października. W porze deszczowej trwającej od sierpnia do końca września opady są stosunkowo niewielkie, trwają ok. 20-30 minut dziennie. Samoloty czarterowane przez biura podróży latają od kwietnia do października. Jeśli więc wahacie się z decyzją, teraz jest na to najwyższy czas

Gambia, która ze względu na niską cenę jest coraz chętnej wybieranym kierunkiem na wakacje zimą, przywita turystów najbardziej dogodną pogodą w okresie od listopada do maja. Biura podróży oferują natomiast przeloty od listopada do marca.

d13zzj4

Na Mauritius, na który Polacy latają dopiero od zeszłego sezonu, najlepiej wybrać się w listopadzie i w marcu – w tym czasie warunki pogodowe są dobre i latają samoloty czarterowe. Od grudnia do kwietnia zwiększą się nieznaczne opady i wilgotność, ale to właśnie najlepsza jest pora na nurkowanie, ponieważ woda jest najbardziej przejrzysta.

wakacje.pl
Źródło: wakacje.pl

W biurach podróży sezon na wyjazdy egzotyczne właśnie się zaczyna. Co roku jesienią i zimą decydujemy się na wycieczki do najbardziej odległych miejsc. Warto przed dokonaniem wyboru porównać oferty, sprawdzić terminy i rezerwować wtedy, gdy mamy gwarancję dobrej pogody. Biura już sprzedają wycieczki nawet na wrzesień 2018 roku. Możemy więc zarezerwować zarówno oferty objęte wyprzedażą, tzw. last minute z ceną obniżoną nawet ponad 30 procent i wylotem nawet następnego dnia, jak i te z odległym terminem wylotu.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d13zzj4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13zzj4