Trwa ładowanie...

Wakacje się nie udały? Biuro podróży może nam za to zapłacić

Miał być piękny pokój z widokiem na morze, trzy baseny w hotelu, a na miejscu okazało się, że były to jedynie puste obietnice? Takie wakacje możemy zareklamować, jednak mamy na to tylko 30 dni.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

dg59773
dg59773

– Jeżeli po przybyciu na miejsce okazało się, że warunki są inne od tych które nam obiecano w umowie, możemy złożyć reklamację. Możemy reklamować np. zakwaterowanie, czyli odległość od plaży, mniejszy standard hotelu, mniejszy pokój, brak balkonu, sprawy dotyczące wyżywienia – mówi Maciej Chmielowski z biura prasowego Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Warto pamiętać, aby posiadać dowody na poparcie swoich zarzutów. Mogą to być zdjęcia, krótkie filmiki pokazujące uchybienia, albo pisemne potwierdzenie naszej wersji przez innych uczestników wyjazdu.

Czas na złożenie reklamacji jest ograniczony. Mamy na to 30 dni od chwili zakończenia wycieczki. Firma ma natomiast 30 dni na odpowiedź na nasze pismo. Jeżeli nie zrobi tego w tym terminie to uznaje się, że nasza reklamacja została rozpatrzona pozytywnie.

dg59773

Niestety, są też rzeczy, których zareklamować nam się nie uda

– Przepisy mówią o sile wyższej, czyli o rzeczach, na które organizator wycieczki nie miał wpływu i nie mógł ich przewidzieć. Mogą to być np. zmiana warunków atmosferycznych lub rzeczy związane z sytuacją polityczną w kraju, czyli zamieszki i zamachy. Są to sytuacje, których nie można było przewidzieć w momencie zawierania umowy. W takich wypadkach organizator wycieczki może wyłączyć swoją odpowiedzialność – wyjaśnia Maciej Chmielowski.

Zobacz, co możesz dostać za opóźniony lot:

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

dg59773
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dg59773

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj