Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
wakacje z dziećmi
16-06-2016 11:04

Wakacje z Muszkieterami– wspólny wyjazd blisko tysiąca dzieci z całej Polski

Niemal 1000 dzieci w wieku 8-12 lat z całej Polski wyjedzie tego lata na swoje pierwsze zorganizowane wakacje. Będzie to możliwe dzięki przedsiębiorcom z Intermarché i Bricomarché tworzącym Fundację Muszkieterów.

Share
Wakacje z Muszkieterami– wspólny wyjazd blisko tysiąca dzieci z całej PolskiŹródło: Materiały prasowe
d12pf9o

Muszkieterowie zorganizowali cztery 10-dniowe turnusy: dwa nad morzem i dwa w górach. Akcja „Wakacje z Muszkieterami” to kolejna inicjatywa skierowana dla najmłodszych, ambitnych dzieci, pochodzących z rodzin niezamożnych oraz wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych. Akcję wspiera polska florecistka, olimpijka Sylwia Gruchała. Patronat nad akcją objęła Agata Kornhauser-Duda, Pierwsza Dama Rzeczpospolitej.

Wakacje w domu
Dane statystyczne podane przez GUS dowodzą, że ponad 50 proc. dzieci w Polsce nie wyjeżdża na wakacje poza miejsce swojego zamieszkania. W 2015 r. na wakacje nie wyjechał żaden podopieczny z blisko dwóch trzecich (64 proc.) najgorzej sytuowanych gospodarstw domowych i z niemal połowy wiejskich gospodarstw domowych (48proc.). Średni koszt wyjazdu krajowego szacuje się na 1900 zł. Kwota ta dla 56 proc. respondentów jest zbyt wysoka, aby podjąć decyzję o wyjeździe, przez co wiele dzieci wakacje spędza w domu. Część z nich jeszcze nigdy w życiu nie wyjechała ani nad morze, ani w góry.

W góry i nad morze
W odpowiedzi na niepokojące wyniki raportów, Fundacja Muszkieterów postanowiła zorganizować wyjazd blisko 1000 dzieci (w wieku 8-12 lat), na 10-dniowe kolonie do Jastrzębiej Góry (nad Morzem Bałtyckim) i Murzasichle (w Tatrach). W sumie zorganizowane zostaną cztery wyjazdy. Podczas kolonii dzieci będą uczestniczyć w zajęciach, które mają na celu utrwalenie 8 uniwersalnych wartości godnych „Małego Muszkietera”. Do programu mogły zakwalifikować się dzieci pochodzące z miejscowości, w których funkcjonują supermarkety Intermarché i Bricomarché. To dzięki właścicielom sklepów, którzy ściśle współdziałają z lokalnymi organizacjami, takimi jak: Miejskie Ośrodki Pomocy Społecznej, domy dziecka czy szkoły podstawowe, udało się zorganizować akcję na tak dużą skalę.

d12pf9o

Uczestnictwo w wyjeździe stanowi dla każdego wybranego dziecka wyróżnienie i nagrodę za wzorową postawę w życiu codziennym. Chcemy, aby nasi młodzi podopieczni podczas wyjazdów przede wszystkim odpoczęli po zakończonym roku szkolnym. Naszym celem jest zapewnienie dzieciom niezapomnianych pozytywnych wspomnień z wakacji. Mamy nadzieję, że wyjazd i zetknięcie się podczas kolonii z wartościami Małego Muszkietera: odwagą, uczynnością, otwartością, wrażliwością, mądrością, sumiennością, pracowitością i uczciwością dodatkowo wzmocni wśród dzieci poczucie własnej wartości oraz pobudzi w nich chęć stawiania czoła każdej trudnej sytuacji życiowej – powiedział Marek Feruga, Prezes Fundacji Muszkieterów.

Udział w akcji „Wakacje z Muszkieterami” to dla mnie ogromne wyróżnienie – mówi Sylwia Gruchała, ambasadorka akcji. – Inicjatywy wspierające najmłodszych, to działania niezwykle potrzebne i istotne. Doskonale pamiętam, jak wiele razy w dzieciństwie planowałam wakacje, na które nigdy nie pojechałam. Tym razem będzie inaczej – Mali Muszkieterowie wyjadą na kolonie, a ja razem z nimi!

Wartości Małego Muszkietera:

 1. Odwaga. Muszkieter pokonuje własne lęki.
 2. Uczynność. Muszkieter dzieli się z potrzebującymi.
 3. Otwartość. Muszkieter umiejętnie słucha innych, wykazuje się serdeczną postawą społeczną.
 4. Wrażliwość. Muszkieter słucha głosu serca. Staje po stronie słabszych.
 5. Mądrość. Muszkieter potrafi umiejętnie ocenić sytuację i podejmuje rozsądne decyzje.
 6. Sumienność. Muszkieter z dużą starannością wykonuje powierzone mu obowiązki.
 7. Pracowitość. Muszkieter chętnie się rozwija i potrafi z uporem realizować założone cele, nie poddaje się.
 8. Uczciwość. Muszkieter zawsze mówi prawdę i wywiązuje się z danego słowa.

Daty turnusów oraz miejsca wyjazdów :

 1. 27.06 – 6.07.2016 r. (Jastrzębia Góra)
 2. 28.06 – 7.07.2016 r. (Murzasichle)
 3. 6.07 – 15.07.2016 r. (Jastrzębia Góra)
 4. 7.07 – 16.07.2016 r. (Murzasichle)

_ Patronat medialny nad akcją sprawują Wirtualna Polska, Nasze Miasto oraz Parenting.pl. _
Informacje na temat akcji „Wakacje z Muszkieterami” znaleźć można na stronie www.muszkieterowie.pl

d12pf9o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12pf9o
d12pf9o