Trwa ładowanie...
d4cqayd

Jastrzębia Góra

Największe atrakcje
Kraj:
Położenie:

Pomorze Gdańskie, północna Polska.

Strefa czasowa:

UTC + 1 godz.

Waluta:

PLN

Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY

Jastrzębia Góra posiada najbardziej wysunięty punkt linii brzegowej w kraju. Od Gdyni dzieli ją około 45 kilometrów, a od Łeby 69 kilometrów. Jeśli wybierzecie na urlop to miejsce z malowniczymi klifami i różnorodnymi plażami, kierujcie się drogą numer 216 na północ od Gdyni i Wejherowa. Do Jastrzębiej Góry łatwo dostać się busem z Władysławowa, skąd odjeżdża co 20 minut – to tylko 8 kilometrów.

Jastrzębia Góra – atrakcje

Jastrzębia Góra to wieś letniskowa nad polskim morzem. Morze Bałtyckie i 3 kąpieliska na długim odcinku plaży to nie jedyna atrakcja Jastrzębiej Góry. Do dyspozycji turystów pozostaje jedna z najciekawszych promenad nad polskim Bałtykiem i urokliwe, wysokie klify. Jastrzębia Góra ma też najdalej na północ wysunięty punkt linii brzegowej w Polsce, oznaczony obeliskiem Gwiazda Północy. Blisko stąd do Władysławowa i na Hel.

Jastrzębia Góra posiada wysokie, niezwykle malownicze klify, sięgające 33 metrów nad poziomem morza. Turyści chętne korzystają z nich, aby zobaczyć spektakularne zachody słońca. Aby zejść na plażę w Jastrzębiej Górze jednym z 3 zejść, trzeba tu gdzieniegdzie pokonać ponad 300 schodów. Będąc na urlopie w Jastrzębiej Górze, warto też odwiedzić Lisi Jar, czyli ponad 300-metrowy wąwóz prowadzący do plaży, który porastają stare buki. To klimatyczne miejsce, gdzie odpoczniemy od słońca i skryjemy się w cieniu.

Blisko znajduje się też najstarsza latarnia morska – znajdziemy ja na przylądku w Rozewie.

Jastrzębia Góra – różnorodne plaże i klify

Jastrzębia Góra to nie tylko piasek plaży. Linia Brzegowa jest tu bardzo zróżnicowana. Klify, zatoczki, wąwozy i bogata roślinność – to sprawia, że poza wodą i piaskiem jest tu też na co popatrzeć. Wschodnia część jastrzębskiego wybrzeża to plaża kamienista, zachodnia zaś jest piękną, klasyczną, piaskową plażą. Dla starszych osób poleca się wejście po zachodniej stronie Jastrzębiej Góry lub na wysokości sąsiedniego Ostrowa.

Jastrzębia Góra – kiedy warto jechać?

Do Jastrzębiej Góry najlepiej jechać w czerwcu, lipcu i sierpniu. Jastrzębia Góra latem cieszy się dużym powodzeniem. Jeśli cenicie imprezy nad morzem przy ognisku, tańce do białego rana na promenadzie i tłoczny urok nadmorskich kurortów – to miejsce jest dla was.

Dla osób ceniących ciszę warto wybrać plaże bardziej oddalone od centrum, na przykład w malowniczej okolicy ujścia rzeczki Czarna Woda do morza.

Jastrzębia Góra – potrawy regionalne

W Jastrzębiej Górze zjemy obiad na słonecznej promenadzie. W centrum Jastrzębiej Góry funkcjonuje wiele lokali gastronomicznych i miejsc rozrywki. Na miejscu polecamy świeże ryby morskie.

Jastrzębia góra leży na Pobrzeżu Kaszubskim, więc na miejscu zjemy takie kaszubskie smakołyki jak zupa rybna, kaczka z żurawiną, kopytka i słynne ruchanki, czyli placuszki z ciasta chlebowego.

Jastrzębia Góra – atrakcje w okolicy

W drodze do Jastrzębiej Góry lub z powrotem trzeba zobaczyć piękną Gdynię, a w niej na przykład klif i plaża w Orłowie, największe koło widokowe w Polsce i Muzeum Emigracji.

Jastrzębia Góra – warto wiedzieć

Klify w Jastrzębiej Górze mają różną wysokość, warto o tym pamiętać wybierając hotel. Żaden problem zejść na plażę w dół, ale jeśli codzienny wypad nad morze będzie się kończył mozolną wspinaczką w drodze powrotnej, wybierzmy hotel położony w korzystniejszym miejscu. Miejscowość ma mnóstwo miejsc noclegowych, więc jeśli zaplanujemy wczasy w Jastrzębiej Górze z wyprzedzeniem, zarezerwujemy odpowiednie dla nas miejsce.

Część plaż w Jastrzębiej Górze nią ma wyznaczonych parkingów, dlatego warto zabrać ze sobą cenniejsze rzeczy, lub pozostawić je w hotelu.

Jastrzębia Góra
Przykładowe ceny

Przystawki zimne/ciepłe - od 16 zł.
Dania z ryb od 17 zł.
Dania główne od 19 zł.
Frytki od 6 zł.

Komunikacja

Samochód, pociag, autobus.
Lot z Katowic, Krakowa lub Warszawy do Gdańska.
Na miejscu taksówki.

Co warto zobaczyć
Orientacyjna odległość

470 km od Warszawy

Lotniska
Noclegi

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4cqayd
d4cqayd
d4cqayd