Trwa ładowanie...
d493ok5

Warszawa w zagranicznym rankingu. W oczach turystów jest "szara i nudna"

Polskie miasta zazwyczaj podbijają serca zagranicznych turystów, a tymczasem Warszawa została uznana za jedno z najnudniejszych miast Europy. Taką decyzję podjęli respondenci ankiety przeprowadzonej przez rosyjską wyszukiwarkę lotów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polską stolicę uznano za jedno z najnudniejszych miast w Europie
Polską stolicę uznano za jedno z najnudniejszych miast w Europie (Shutterstock.com)
d493ok5

Ranking stworzyła wyszukiwarka lotów Aviasales. Respondentów poproszono o wybór najnudniejszego według nich europejskiego miasta. Niechlubny tytuł przypadł stolicy Finlandii. Okazało się, że na Helsinki zagłosowało aż 30 proc. respondentów. Miasto nie przypadło uczestnikom do gustu ze względu na brzydką pogodę i niewielką liczbę zabytków.

Drugie miejsce zajęła Bratysława, na którą zagłosowało 25 proc. respondentów. Tym razem ankietowanym nie spodobała się lokalna kuchnia oraz bary, które w ich opinii świecą pustkami. Na trzecim miejscu znalazły się czeskie Karlowe Vary (15 proc. oddanych głosów), które uznano za zbyt mało rozrywkową. 10 proc. ankietowanych zagłosowało na Monachium, co sytuuje je na 4. miejscu. Zdaniem respondentów nie ma tam nic ciekawego poza dobrym piwem.

d493ok5

Warszawa zaś znalazła się na 5. miejscu rankingu. Wskazało ją 7 proc. ankietowanych. Ich zdaniem jest to nudne i szare miasto, któremu brak ciekawych obiektów historyczno-kulturalnych.

Słaba pozycja Warszawy w rankingu rosyjskich linii lotniczych dziwi nas tym bardziej, że polskie miasta zazwyczaj zachwycają zagranicznych turystów. Czyżby rosyjscy goście mieli zbyt wygórowane oczekiwania?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d493ok5

Zobacz też: Czym Warszawa przyciąga zagranicznych turystów?

d493ok5

Podziel się opinią

Share
d493ok5
d493ok5