Trwa ładowanie...
dbjesxb

Wciekły nosorożec w niemieckim parku safari. Rzucił się na samochód strażnika

Do sieci trafiło wideo, na którym widać, jak rozwścieczony nosorożec taranuje samochód strażnika w parku safari. Do zdarzenia doszło w Serengeti w gminie Hodenhagen w północnych Niemczech. W pojeździe znajdował się pracownik parku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nie wiadomo co było powodem agresywnego zachowania zwierzęcia
Nie wiadomo co było powodem agresywnego zachowania zwierzęcia (Youtube.com/ World News)
dbjesxb

Nagranie zostało nakręcone przez turystę, który zwiedzał park. Na filmie widać, jak zwierzę wbiło rogi w karoserię samochodu i trzykrotnie go przetoczyło. Strażnik cudem wydostał się z pojazdu bez większych obrażeń.

Kierownik parku, Fabrizio Sepe powiedział, że wciąż nie wiadomo, co wywołało taką agresję u nosorożca. Kusini (bo tak nazywa się bohater nagrania) mieszka w ośrodku zaledwie 18 miesięcy i wciąż się aklimatyzuje. Pracownicy uważają, że zwierzę lepiej czułoby się w zoo.

dbjesxb

Liczba nosorożców pozostaje drastycznie niska. Jednak próby ocalenia tych zwierząt przyniosły sukces w ostatnich latach. Niektóre gatunki zostały przeklasyfikowane z "zagrożonych" na "narażone na wyginięcie", ale kłusownictwo, mające na celu pozyskanie kości z rogów jednorożców nadal stanowi ogromny problem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Ciekawski kotek. Nagranie z safari

dbjesxb

Podziel się opinią

Share

dbjesxb

dbjesxb