Qaqwqwrqw

"Kokainowe hipopotamy" Escobara stanowią zagrożenie. Kolumbijczycy mają dość

Pablo Escobar do swojego prywatnego zoo sprowadzał zwierzęta z różnych kontynentów. Okoliczni mieszkańcy mają teraz z nimi problem. Zwłaszcza z hipopotamami, które zagrażają ekosystemowi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hipopotamy mogą być problemem dla gospodarki Kolumbii
Hipopotamy mogą być problemem dla gospodarki Kolumbii (Shutterstock.com)
Qaqwqwrqw

Posiadłość Napoles była wizytówką barona narkotykowego. Poza hipopotamami w prywatnym ogrodzie zoologicznym Escobara można było zobaczyć antylopy, nosorożce, strusie, słonie, żyrafy oraz niezliczoną ilość egzotycznych ptaków.

Po śmierci gangstera zwierzęta zostały przejęte przez rząd i trafiły do państwowych zoo. Jednak nie wszystkie. "Kokainowe hipopotamy" (jak nazywają je dziennikarze) pozostały w posiadłości, żeby później uciec na wolność i zasiedlić okoliczne rzeki.

Qaqwqwrqw

Na ich obecność w lokalnych wodach zaczęli skarżyć się rybacy, a rząd ponownie musiał zająć się problemem, który pozostawił im w spadku najbogatszy handlarz narkotyków.

Hipopotamy nie mają w Kolumbii zagrożenia ze strony innych drapieżników. W obecności ludzi również czują się bardzo swobodnie. Mieszkańcy często przyłapują hipopotamy spacerujące uliczkami małych miast. Problemem jest jednak głównie wpływ tych zwierząt na ekosystem. Mogą one zwiększyć poziom zamulenia rzek i jezior, wywołując tym samym spadek populacji ryb. Może się to bardzo niekorzystnie odbić na gospodarce Kolumbii.

Qaqwqwrqw

Jonathan Shurin z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego szacuje, że pod koniec 2018 r. wolno żyjących hipopotamów w Kolumbii mogło być nawet 60. Problem próbowano rozwiązać ograniczając ich liczbę - w 2009 r. rząd podjął plan sterylizacji, jednak okazało się to zbyt drogie, trudne i niebezpieczne dla przeprowadzających zabieg ludzi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Skrajna nieodpowiedzialność w zoo

Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
Qaqwqwrqw