Trwa ładowanie...
d3qjnsl

Wczasy w Bułgarii. Słoneczny Brzeg czy Złote Piaski?

Bułgaria kojarzy nam się z dwoma cenionymi kurortami: Słonecznym Brzegiem i Złotymi Piaskami. Którą miejscowość wybrać na wakacje 2018? Sprawdź oba kierunki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Słoneczny Brzeg to najsłynniejszy kurort Bułgarii
Słoneczny Brzeg to najsłynniejszy kurort Bułgarii (Shutterstock.com)
d3qjnsl

Bułgarskie wybrzeże nazywane jest najtańszą riwierą Europy. Ceny wczasów rzeczywiście są wyjątkowo atrakcyjne. Tygodniowy pobyt w hotelu 4-gwiazdkowym w ze śniadaniem zarezerwujemy już od 599 zł (wylot z Katowic 25 czerwca).

Pogoda w Bułgarii

Wybór pomiędzy najbardziej znanymi w Europie kurortami nadmorskimi – Słonecznym Brzegiem i Złotymi Piaskami – może być trudny. Decyzję ułatwi z pewnością analiza atrakcji turystycznych tych bułgarskich miejscowości, o czym poniżej. Problemu nie powinna natomiast sprawić pogoda w Bułgarii, obie destynacje charakteryzują się bowiem praktycznie identycznymi warunkami atmosferycznymi i klimatem.

d3qjnsl

Od maja do września na wybrzeżu opady deszczu występują niezmiernie rzadko. Średnie dobowe temperatury powietrza są zbieżne i wynoszą 19 st. C w maju, 24 st. C w czerwcu, 27 st. C w lipcu i sierpniu oraz 23 st. C we wrześniu. Natomiast temperatury wody morskiej przedstawiają się następująco: czerwiec – 19 st. C, lipiec – 21 st. C, sierpień – 23 st. C, wrzesień – 21 st. C.

Słoneczny Brzeg

Słoneczny Brzeg to najpopularniejszy kierunek w Bułgarii. Ta część wybrzeża Morza Czarnego jest najchętniej odwiedzana przez turystów nie tylko z Europy, najlepiej więc zarezerwować urlop na długo przed sezonem wakacyjnym. Słoneczny Brzeg nazywany jest Las Vegas Europy Wschodniej i po zachodzie słońca po prostu nie da się tutaj nudzić.

Shutterstock.com

Szerokie, piaszczyste, bezpieczne plaże ciągną się kilometrami, a Słoneczny Brzeg uchodzi za najbardziej nasłonecznione miejsce również poza zachodnią częścią basenu Morza Czarnego. Ze względu na duże parki wodne region szczególnie upodobały sobie rodziny z dziećmi. Organizowane są tutaj także liczne wycieczki fakultatywne, m.in. jednodniowe wypady do Turcji.

d3qjnsl

Na południu, na malowniczym półwyspie, leży najstarsze miasto Bułgarii, Nesebyr, figurujące w całości na liście UNESCO, które koniecznie trzeba zwiedzić.

Shutterstock.com

Złote Piaski

Plaże Złotych Piasków w Bułgarii niczym nie ustępują tym w Słonecznym Brzegu, mieście położonym w kierunku południowym, jadąc wzdłuż wybrzeża Morza Czarnego. Nie ma tutaj kamienistych czy żwirowych plaż, nie potrzebujemy więc obuwia ochronnego. Budowę kurortu zainicjowano już w drugiej połowie lat 50. XX wieku.

Shutterstock.com

Złote Wybrzeże bezpośrednio sąsiaduje z nadmorskim pasem leśnym, dającym nieco wyczekiwanej ochłody podczas letnich upałów w Bułgarii. Same Złote Piaski to teren Parku Krajobrazowego z mnóstwem zieleni i ścieżek spacerowych. Szczególnie popularna jest trasa do XIII-wiecznego monastyru w Aładży, który wykuto w litej skale.

Okolica jest nieco spokojniejsza, dosyć zaciszna, co nie oznacza jednak, że po zmroku w Złotych Piaskach nie ma co robić. Tutejsze nocne kluby tętnią życiem często nawet po wschodzie słońca (polecamy piana i beach party), a rozrywkowe kasyna są miejscem wielogodzinnej zabawy dla turystów z Polski, Niemiec, Wielkiej Brytanii czy Skandynawii.

d3qjnsl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Czy morskie olbrzymy wciąż rosną?

d3qjnsl

Podziel się opinią

Share

d3qjnsl

d3qjnsl