Trwa ładowanie...
20-11-2014 09:40

Wielkopolska - nietypowe atrakcje dla turystów

Multimedialna Brama Poznania, zwiedzanie z aplikacjami na telefony komórkowe, wycieczki po fortyfikacjach, a także turystyczne gry miejskie - to sposoby niekonwencjonalnego spędzania wolnego czasu na terenie Wielkopolski.

Wielkopolska - nietypowe atrakcje dla turystówŹródło: Radoslaw Maciejewski/Shutterstock.com
d29nw0k
d29nw0k

*Brama Poznania ICHOT (Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego) * to pierwsze w kraju w takiej skali i formule centrum interpretacji dziedzictwa, poświęcone kolebce polskiej państwowości i chrześcijaństwa. To także punkt recepcyjny dla Ostrowa Tumskiego i Traktu Królewsko-Cesarskiego. Znajdziemy tu interaktywne podłogi, wirtualne rekonstrukcje, wizualizacje i makiety, które w wyjątkowy sposób przybliżają historię początków Polski.

Zobacz, jak wygląda poznański matrix!

W Poznaniu turyści mogą zwiedzić elementy fortyfikacji wchodzące w skład Twierdzy Poznań, powstałej w XIX wieku. Do zwiedzania udostępnione są dwa forty - fort V a i fort III. Stowarzyszenie Kernwerk organizuje na terenie obiektu m. in. zwiedzanie nocne z pochodniami.

Dużą popularnością, jak mówi Szymon Dąbrowski z zespołu gramiejska.pl, cieszą się gry turystyczne, które są niekonwencjonalnym sposobem zwiedzania miasta. W Poznaniu przygotowano kilkanaście rodzajów gier, podzielonych ze względu na rejon i temat.

d29nw0k

Gracze odbierają w Centrum Informacji Miejskiej kartę startową i starają się rozwiązać zadanie. To może być historia, którą trzeba ułożyć, bądź zagadka turystyczna. - Po zakończeniu gry można zobaczyć wynik zadania w internecie i sprawdzić, czy odpowiedź była poprawna - powiedział PAP Dąbrowski.

Przykładowo gra _ Poznań poza czasem _ polega na wcieleniu się w naukowców, którzy przenoszą się w czasie, podróżują po epokach, w których poznają władców miasta. Autorzy przygotowali również gry dla najmłodszych, którzy mogą zostać odkrywcami miasta.

Czas wolny spędzić można również z aplikacją TrampEK *przygotowaną przez Starostwo Powiatowe w Poznaniu. To gra przygotowana na telefony komórkowe, ale również portale społecznościowe, w której turyści wcielają się w postać *podążającą śladami podróżników związanych z Poznaniem i okolicami. W aplikacji można także rozwiązywać quiz lub zbierać pieczątki do paszportu podróżnika.

- Możemy zebrać pięć pieczątek - po ich przesłaniu do starostwa turysta otrzymuje od nas nagrody - powiedziała Katarzyna Ksenicz ze Starostwa Powiatowego w Poznaniu.

W aplikacji za pomocą GPS można zebrać pieczątki z Pałacu w Rogalinie, Zamku w Kórniku, Muzeum i Pracowni Artystycznej Arkadego Fieldera w Puszczykowie, Muzeum Przyrodniczo-Łowieckiego w Uzarzewie i Izby Pamięci Ojca Mariana Żelazka w Chludowie.

PAP/udm/if

d29nw0k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29nw0k

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj