Trwa ładowanie...

Włoski tydzień za 1009 zł – zobacz największe skarby Italii

Piza, Florencja, Rzym, Monte Cassino, Asyż, Wenecja – wszystkie te miasta można zobaczyć podczas wycieczki objazdowej "Skarby Italii". Jeśli myślisz, że wydasz na to całą wypłatę, to grubo się mylisz. Siedmiodniowa wycieczka kosztuje tylko 1009 zł.
Zobaczyć włoskie perełki wiosną to jak wygrać na loterii. Piękna pogoda, niesamowite krajobrazy i zabytki słynne na cały świat – czego chcieć więcej?

Włoski tydzień za 1009 zł – zobacz największe skarby ItaliiŹródło: Shutterstock.com, fot: rosshelen
d4hexqp
d4hexqp

Siedmiodniowa wycieczka z wyjazdem z Warszawy rozpoczyna się 15 czerwca. W cenie 1009 zł zawarte są: przejazdy, noclegi (w okolicach Montecatini Terme, Rzymu, Asyżu i Wenecji) oraz śniadania. W tej samej cenie dostępny jest także wyjazd z Wrocławia, Łodzi, Poznania, Piotrkowa Trybunalskiego, Opola, Leszna, Katowic, Gliwic i Częstochowy.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com, fot: kozer

Uczestnicy wycieczki zwiedzanie Włoch rozpoczną od pięknej Florencji, a w niej zobaczą m.in.: Bazylikę Santa Croce z grobami Dantego, Michała Anioła, Galileusza i Machiavelliego, Katedrę Santa Maria del Fiore z jej słynną czerwoną bryłą kopuły dominującą nad dachami miasta, Dzwonnicę Giotta oraz Baptysterium San Giovanni z Drzwiami Raju. Podczas wizyty we Florencji wycieczka nie ominie także słynnego Mostu Złotników (Ponte Vecchio). Stolica Toskanii, poza zabytkami, zachwyci też widokami rodem z pocztówek.

d4hexqp

Następna na trasie będzie Piza, słynąca z Krzywej Wieży odchylonej od pionu o ok. 4,37m z powodu osiadania gruntu pod jej fundamentami. W mieście zobaczyć można także Bazylikę św. Ramirego i Campo Santo Monomentale. Nie zabraknie tu także czasu na przerwę kawową czy skosztowanie pysznych, włoskich lodów.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com, fot: Luciano Mortula - LGM

Zwiedzanie Rzymu rozpocznie się od przejażdżki metrem. W stolicy Włoch turyści będą mieli możliwość odwiedzenia grobu Jana Pawła II, zobaczą także Panteon, Schody Hiszpańskie oraz Koloseum i Fontannę di Trevi. Do tej ostatniej obowiązkowo należy wrzucić grosik, jeśli chcemy tam jeszcze wrócić.

Wycieczka po najpiękniejszych włoskich miastach nie mogłaby się odbyć bez wizyty w Neapolu oraz Asyżu – mieście Świętego Franciszka i Świętej Klary. W programie nie zabraknie też czasu na Monte Cassino - miejsce bitwy polskiego II Korpusu z Niemcami.

Shutterstock.com
Źródło: Shutterstock.com, fot: LUMIKK555

Ostatni dzień wspaniałej przeprawy po Włoszech to zaś wizyta w Wenecji. W programie jest obowiązkowa wycieczka gondolami słynnymi kanałami weneckimi aż do placu św. Marka, a także spacer po mieście od Mostu Westchnień, obok Pałacu Dożów. A potem już tylko: arrivederci Italia!

d4hexqp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hexqp