Trwa ładowanie...

Wojna w Ukrainie ma skutki w Polsce. "Wiele odwołanych rezerwacji"

- Skala odwołań imprez turystycznych na najbliższe miesiące jest szacowana na ok. 30-40 procent - powiedział wiceminister sportu i turystyki Andrzej Gut-Mostowy. Jak dodał, jest to efekt wojny w Ukrainie i potrzebna jest akcja informacyjna, że w Polsce jest bezpiecznie.

Turyści na rynku w Krakowie Turyści na rynku w Krakowie Źródło: Adobe Stock, fot: Ludmila Smite
d1tha7u
d1tha7u

- Skala odwołań imprez turystycznych na najbliższe miesiące jest szacowana na ok. 30-40 procent - powiedział w rozmowie z Radiem Kraków wiceminister sportu i turystyki Andrzej Gut-Mostowy, pytany o sytuację w branży turystycznej. Jak dodał, na razie tylko linie Jet2 zawiesiły loty do Krakowa z powodu bliskości działań wojennych.

W ocenie wiceministra wśród negatywnych skutków wojny w Ukrainie jest postrzeganie Europy Środkowej jako terenu zagrożonego.

- Już odnotowujemy i w biurach turystycznych turystyki przyjazdowej, ale także w hotelach - wiele odwołanych rezerwacji. Bardzo ciężką sytuację ma sektor MICE, kongresy, konferencje, które są planowane na wiele miesięcy do przodu - już mamy konkretne odwoływania takich imprez - powiedział Gut-Mostowy.

d1tha7u

Trzeba informować, że w Polsce jest bezpiecznie

Jak podkreślił, potrzebna jest akcja informacyjna o tym, że w Polsce jest bezpiecznie. Ministerstwo sportu i turystyki wraz z Polską Organizacją Turystyczną podejmuje już działania mające informować, że w naszym kraju nie ma zagrożenia dla turystów

- W tej chwili nie ma innych barier, jeśli chodzi o turystykę zagraniczną, przyjazdową, tylko i wyłącznie niepewność związana z działaniami wojennymi, dlatego pokazywanie Polski, jako kraju bezpiecznego, gdzie można przejść się po krakowskim rynku bez żadnych konsekwencji, bez wpływu działań wojennych, czy napływu imigrantów do Polski, to jest w tej chwili fundamentalne i na tym będziemy opierać nasze działania - zaznaczył wiceminister.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Prezydent Ukrainy o pomyśle Kaczyńskiego. Dworczyk odpowiada

d1tha7u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d1tha7u